IKEA při otevření obchodů omezí počet zákazníků

středa, 6. května 2020, 10:00 Aktuality, Retail, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

IKEA otevře 11. května své obchodní domy, kam vpustí jen omezený počet zákazníků. Restaurace, bistro i dětský koutek zůstanou zavřené.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

V pondělí 11. května IKEA znovu otevře své čtyři obchodní domy v České republice. Otevírací doba bude od 9 do 21 hodin. Na prodejní plochu vpustí jen omezený počet zákazníků – v Praze na Černém Mostě a Zličíně a v Brně bude smět být nejvíce 1200 zákazníků najednou, v Ostravě 600. Jakmile bude dosaženo maximálního počtu osob, další zákazníci do budovy vpuštěni nebudou. Vcházet a vycházet se bude po oddělených trasách. 

Dětský koutek, restaurace a bistro zůstávají zavřené. Přímo v obchodním domě nebude  dovolena konzumace jídla. Při vstupu do prodejny budou muset mít zákazníci povinnou roušku a dodržovat rozestup 2 metry. Na několika místech bude k dispozici dezinfekce, při nákupu nebude možné používat žluté tašky, upřednostňována bude bezkontaktní platba. Prostory prodejny budou pravidelně dezinfikovány. 

„Je pro nás důležité udržet kontinuitu našeho podnikání a nová pravidla nám pomáhají vytvořit bezpečné pracovní prostředí. Pevně věřím, že dokážeme využít náš potenciál a na základě této zkušenosti z toho vyjdeme společně ještě silnější,” vysvětluje Mounia El Hilali, generální ředitelka a manažerka pro oblast trvalé udržitelnosti v IKEA Česká republika, Maďarsko a Slovensko. 

Kromě nákupů v obchodním domě je i nadále možné nakupovat online s dopravou zboží domů nebo využít službu Klikni a vyzvedni. Během uzavření kamenných poboček zaregistrovala IKEA třikrát vyšší online prodeje než ve stejném období loni. Nicméně kvůli nedostatkům e-shopu čelí nemalé kritice zákazníků na sociálních sítích. 

IKEA: S vládou jednáme o možném dřívějším otevření

čtvrtek 23. dubna 2020

-stk-