Internetové televize Mall.tv a Skylink 7 nabízejí nové seriály

pondělí, 11. května 2020, 07:40 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Internetové televize Mall.tv a Skylink 7 nabízejí od 10. května nové seriály.

Kapitán Říp, zdroj: Mall.tv

Kapitán Říp, zdroj: Mall.tv

Internetové televize Mall.tv a Skylink 7 nabízejí od 10. května nové seriály. Na Mall.tv se poprvé objevuje český příběh na pokračování o superhrdinovi Kapitán Říp. Skylink 7 připravil první díl nového polského seriálu Zmijovisko, který byl nominován na filmové ocenění Orły

Hlavním protagonistou satirického seriálu Kapitán Říp, který kombinuje živé herce s loutkou, je půlmetrový plyšový lvíček, jemuž propůjčil hlas Bohdan Tůma. V deseti čtvrthodinových epizodách zvládá plyšák věci, které Čechy trápí, například dostaví D1 vlastními tlapkami.

Kapitán Říp vznikal původně jako česká odpověď na americké komiksové snímky. „Během produkčních prací jsme si uvědomili, že nám na akční velkofilm schází několik stovek milionů dolarů. Tak jsme to nakonec udělali tak, jak to Češi umí nejlépe - vše zesměšnit, každého urazit a poté odejít středem," uvedl k projektu režisér Cífka.

Zmijovisko je nový sedmidílný polský seriál, který se v Čechách a na Slovensku bude od 10. května vysílat na stanici Skylink 7. Série pochází z originální produkce CANAL+ a vypráví o skupině přátel z vysoké školy, kteří se po letech setkávají na letní dovolené. Jeden večer zmizí patnáctiletá dívka Ada, dcera hlavního hrdiny. Detektivní příběh je adaptací stejnojmenné knihy spisovatele Wojciecha Chmielarze. Režie se ujal Łukasz Palkowski, jehož seriál Učitel nedávno uvedla Česká televize.

-čtk-