Mafra zastaví časopisy Tina Bydlíme, Top Gear a Motor

úterý, 5. května 2020, 07:30 Tisk, Koronavirus na jaře 2020 MediaGuru

Portfolio časopisů mediální skupiny Mafra se zúží o tři magazíny, redukce se nejvíc dotkne motoristických časopisů.

Repro: Mafra

Repro: Mafra

Mediální skupina Mafra sníží počet svých časopisů, které vydává. Do začátku prázdnin postupně zastaví vydávání magazínů Tina Bydlíme, Top Gear a Motor. Podle informací MediaGuru.cz se na rozhodnutí zastavit uvedené časopisy odrazila stávající pandemická situace.

Všechny uvedené časopisy přešly do Mafry v rámci akvizice časopisů od vydavatelství Bauer Media. Top Gear a Motor patří do segmentu motoristických časopisů, magazín Tina Bydlíme je časopisem zájmovým. Mezi motoristickými časopisy zůstane v portfoliu Mafry pouze jediný titul, a to magazín Speed. Zájmové časopisy Mafry jsou početnější a zde Mafra i po ukončení Tina Bydlíme bude dále vydávat desítky titulů.

Měsíčník Top Gear vychází v Česku v licenci od BBC, Motor je čtrnáctideníkem, který přišel na trh před třemi roky. Tina Bydlíme je měsíčníkem, kterého se podle dat ABC ČR z letošního února prodalo více než 12 tis. výtisků. Prodeje časopisů Motor a Top Gear nejsou auditovány.

I po těchto změnách zůstane časopisecké portfolio Mafry velmi početné a lze předpokládat, že dosavadní dosah titulů celé skupiny se příliš nezmění. Podle dat výzkumu Media projekt za druhé pololetí loňského roku oslovují tituly skupiny 3,4 mil. čtenářů.

-mav-