O2 TV hlásí po návratu fotbalové ligy růst sledovanosti

pátek, 29. května 2020, 15:40 TV MediaGuru

Zájem fotbalových fanoušků o sledování přímých přenosů z nejvyšší tuzemské ligy je až o 24 % vyšší, než tomu bylo před pandemií.

Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Televize O2 TV, která zajišťuje přímé přenosy z téměř všech zápasů tuzemské fotbalové nejvyšší soutěže, eviduje po návratu Fortuna ligy zvýšený zájem televizních diváků ve srovnání s obdobím před pandemií. Fotbaloví fanoušci nemohou kvůli hygienickým opatřením na stadióny, a proto zájem o sledování přímých přenosů roste.

Středeční duel mezi pražskou Spartou a Viktorií Plzeň sledovalo podle údajů O2  na stanicích O2 TV Sport a O2 TV Fotbal 255 tisíc diváků. Přenos se stal v O2 TV druhým nejsledovanějším v historii vysílání fotbalové Fortuna ligy. Úterní duel Mladá Boleslav – Slavia Praha sledovalo téměř 170 tisíc diváků. O2 vychází ze svých dat sledovanosti, nejde o data z elektronického měření sledovanosti pomocí TV metrů.

O2 TV se zároveň podařilo přilákat zadavatele reklamy, což je v současné situaci obtížnější. Obnovená fotbalová liga přitáhla reklamní zadavatele, kteří se chtěli původně spojovat s velkými sportovními akcemi jako ME ve fotbale, MS v hokeji nebo s letní olympiádou. Tyto akce ale byly kvůli koronaviru zrušeny. „Po více než dvouměsíční pauze se sportovní diváci vrátili k živému vysílání a jejich zájem je až o 24 % vyšší, než tomu bylo před pandemií. Vedle toho registrujeme i stoupající poptávku po televizní reklamě. Inzerenti mají zájem především o atraktivní přímé přenosy, které v současné době jako jedna z mála stanic nabízíme,“ uvedl Jan Raděj, který v O2 TV Sport zodpovídá za obchod a marketing.

O2 TV před obnovením fotbalové ligy nabídla fanouškům, kteří nemohou na stadiony, zvýhodněné nabídky. Díky ní mohou získat tarif O2 TV Sport Pack, jenž obsahuje kanály O2 TV Sport, O2 TV Fotbal, O2 TV Tenis, Premier Sport a ČT sport, na tři měsíce za 499 Kč. O2 TV také připravila speciální kampaň pro fotbalové kluby, kdy si mohou držitelé permanentních vstupenek pořídit O2 TV Sport Pack s výraznou slevou. Do akce se již zapojila Sparta, Slavia, Viktoria Plzeň nebo například Baník Ostrava.

-mav-