Penny plánuje 50 nabíjecích stanic během dvou let

úterý, 26. května 2020, 11:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Penny plánuje v příštích dvou letech postavit ve spolupráci se společností E.ON padesát dobíjecích stanic pro elektromobily, polovinu už do konce letošního roku.

Penny postaví do konce roku 25 rychlonabíjeích stanic, zdroj: Penny Market

Penny postaví do konce roku 25 rychlonabíjeích stanic, zdroj: Penny Market

Obchodní řetězec Penny Market ve spolupráci se společností E.ON postaví v následujících dvou letech 50 nových dobíjecích stanic pro elektromobily. Polovina z nich bude stát ještě v tomto roce a rychlé dobíječky vyrostou u vybraných prodejen ve všech krajích České republiky.

První dobíjecí stanici zprovoznil řetězec ve spolupráci s E.ON už v roce 2018 u prodejny v Praze Lehovci. Od jejího spuštění tam do konce minulého roku registruje E.ON více než dva tisíce dobití a řidiči elektromobilů tam odebrali přes 23 MWh elektrické energie. Jen v minulém roce to pak bylo 15 MWh.  Statistiky ukazují, že na pražském Lehovci dobíjejí řidiči u rychlodobíječky v průměru 25 minut.

Nové stanice u prodejen budou rychlodobíjecí, přičemž každé z míst bude vybaveno dvěma dobíjecími body 50kW pro rychlé dobíjení a jedním 22kW pro klasické dobíjení. Zákazníkům bude k dispozici aplikace E.ON Drive, případně mohou platit klasickou platební kartou. Bude možné využít akumulovanou elektřinu vyprodukovanou fotovoltaickou elektrárnou umístěnou na přístřešku stanice.

Nabíjecí stanice fungují i u jiných řetězců, ovšem vždy jen na několika málo prodejnách. Provozuje je Kaufland, Billa, Tesco nebo také Lidl

-zue-