Prima se vrátí k natáčení seriálů Slunečná a Modrý kód

středa, 6. května 2020, 13:45 TV, Koronavirus MediaGuru

Od pátku začne televize Prima znovu natáčet své původní vlajkové seriály Slunečná a Modrý kód.

Modrý kód, zdroj: FTV Prima

Modrý kód, zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima obnoví výrobu svých původních večerních seriálů Slunečná a Modrý kód. Znovu natáčet má od tohoto pátku, potvrdila MediaGuru.cz mluvčí televize Gabriela Semová

„Možnost natáčení jsme začali řešit ihned, jakmile vláda schválila, že je povoleno natáčet bez roušek. Naše seriály – Slunečná a Modrý kód – plánujeme začít natáčet tento pátek. Mezitím zavádíme v ateliérech veškerá možná hygienická opatření a herci podstupují testy na koronavirus, tak aby jejich výsledky před začátkem natáčení nebyly starší více než 4 dny, testy se budou vždy po 14 dnech opakovat," popsala. 

Natáčení se tak uskuteční za přísných bezpečnostních opatření, prostory ateliéru se budou pravidelně dezinfikovat. Testy na koronavirus podstoupí i členové štábu, jako například maskérky, kostymérky či režiséři. Povinné budou roušky, herci je mají sundávat jen na „ostré záběry”. Natáčení se také uskuteční bez komparzu. Catering bude vydávat jídlo pouze z venkovního okénka a bude nutné zachovávat odstupy.

Přestože Prima byla nucená výrobu v polovině března přerušit, premiérové díly seriálu Slunečná vysílala alespoň v úterý večer (místo původního nasazení v úterý a ve čtvrtek).  V případě seriálu Modrý kód nabízí premiérové díly v pondělí a ve středu. Otázka je, nakolik se obnovení natáčení odrazí na stávajícím programovém schématu Primy a zda se do vysílání vrátí i čtvrteční díl seriálu Slunečná. ​Prima chce bližší detaily sdělit v následujících dnech.

Konkurenční Nova v současnosti situaci vyhodnocuje a o případném návratu k natáčení seriálů Ordinace v růžové zahradě 2 a Ulice zatím nerozhodla. 

-mav-