Benzina umožní platit stravenkami za občerstvení a potraviny

úterý, 9. června 2020, 10:40 Aktuality, Marketing MediaGuru

Motoristé mohou na čerpacích stanicích Benzina stravenkovými kartami hradit veškeré potraviny a občerstvení.

Zdroj: Benzina

Zdroj: Benzina

Benzina, největší síť čerpacích stanic v Česku, od 1. června akceptuje na svých stanicích stravenkové karty pro nákup občerstvení a potravin.

„Objem prodeje občerstvení na našich čerpacích stanicích neustále stoupá a je nejrychleji rostoucím segmentem, který mezi lety 2012 až 2019 vzrostl o neuvěřitelných 320 %. Zavedení platby stravenkovými kartami je dalším krokem, kterým se chceme ještě více přiblížit k našim zákazníkům,“ říká Tomasz Wiatrak, předseda představenstva skupiny Unipetrol, do které patří i Benzina.

Motoristé mohou stravenkovými kartami hradit veškeré potraviny a občerstvení nejen v rámci rychlého občerstvení Stop Cafe, ale v kompletním sortimentu čerpacích stanicích Benzina. Pro platbu jsou akceptovány karty společností Sodexo, Edenred (Ticket), Up (Chéque Déjeuner), Lidl, Benefitka a Gusto. Platby se nevztahují na nepotravinové zboží, tedy pohonné hmoty či ostatní doplňkový prodej.

Rychlé občerstvení Stop Cafe je dostupné na 307 čerpacích stanicích, což představuje tři čtvrtiny všech čerpacích stanic Benzina v České republice. Rozšiřování a modernizace konceptu Stop Cafe má pokračovat i v letošním roce.

Benzina patří i se svou mateřskou společností Unipetrol od roku 2005 do mezinárodní skupiny Orlen. Uvedení společného loga Orlenu a Benziny na sportovních událostech je pokračováním aktuální reklamní kampaně, ve které se Orlen snaží zvýšit povědomí zákazníků o tom, že tradiční česká značka Benzina je součástí nadnárodní sítě, do které patří téměř tři tisíce čerpacích stanic v pěti zemích (Polsko, Německo, Česko, Slovensko a Litva).

-mav-