Majitel Albi rozjíždí značku sportovního oblečení Kinoko

středa, 1. července 2020, 07:25 Marketing, Retail MediaGuru

Antonín Kokeš, stojící za firmou Albi či sítí Antonínovo pekařství, se pustil do budování další značky. Tentokrát sportovního oblečení.

Zdroj: Kinoko

Zdroj: Kinoko

V pořadí již třetí značku začal od základů budovat Antonín Kokeš, zakladatel firmy s dárkovými předměty Albi a také sítě řemeslných pekáren Antonínovo pekařství. Nedávno otevřel u Strossmayerova náměstí v Praze vlajkový obchod sportovního oblečení Kinoko.

K nápadu založit značku se sportovním oblečením ho přivedla jeho láska k módě. „Když jsem se rozhodl založit módní značku, mé první kroky vedly k počítači. Otevřel jsem Google a naťukal do něj How to start a fashion brand,” komentuje Antonín Kokeš svůj vstup do další byznysové oblast. Díky googlování si ujasnil rozsah kolekce, včetně definování stylů, barev i cílových skupin, zaměřil se na materiály a také se soustředil na výrobce, s nimiž se snaží budovat dlouhodobá partnerství.

Značka se původně měla jmenovat Kokino, což je přezdívka Antonína Kokeše z mládí. Vzhledem k tomu, že má ale slovo hned několik významů a může vyvolat různorodé konotace, zvolena byla nakonec varianta s přesmyčkou Kinoko, znamenající v japonštině houbu, ale i naději.

Kinoko nabízí funkční oblečení pro ženy na sport i do města. „Mým cílem bylo založit značku, která stojí na vlastním vývoji produktů, je kreativní, dokáže do ní promítnout českého ducha a zároveň má vysoký potenciál pro expanzi do zahraničí,“ říká Antonín Kokeš.

Hlavní důraz je kladen na legíny ve čtyřech různých střizích, které jsou vyrobeny z různých materiálů – od toho nejměkčího po takový, který tvaruje postavu. Dále tvoří sortiment sportovní podprsenky, šortky, trika a tílka či jógamatky. „Od konkurence se nejvíc odlišujeme tím, že neřešíme, zda se jedná o oblečení na sport nebo do města. Cílíme na všechny ženy, které si v legínách zajdou do oblíbeného baru i vylezou na Sněžku,“ popisuje Antonín Kokeš. Do budoucna má Kinoko v plánu rozšíření nabídky sortimentu pro ženy, ale i dívčí řadu a kolekci pro muže.

Design značky vzniká v České republice, kde je umístěna i polovina výroby. Druhá polovina je zajištěna v Asii, kde Kinoko dbá na podmínky, za kterých produkce probíhá. „Vyvinout to správné sportovní oblečení nám trvalo téměř dva roky. Hledali jsme spolehlivé výrobce i ty nejlepší materiály. Nakonec se jednodušší střihy vyrábějí v Česku a složitější v Asii, která má k dispozici potřebné moderní technologie, jaké jsme lokálně zatím nenašli,“ vysvětluje Antonín Kokeš.

Značka spustila svůj e-shop a koncem dubna také otevřela svou první vlajkovou prodejnu nedaleko Strossmayerova náměstí v Praze, a to v domě od architekta Jana Zeyera a výtvarníka Mikoláše Alše. Obchod zdobí restaurované stropní malby, které propojují původní charakter interiéru s moderními prvky.

„Kromě nákupů zde plánujeme pořádat lekce jógy a tematické přednášky. V kabinkách se zrcadlovými stěnami si zákaznice mohou samy navolit typ osvětlení, zacvičit si na žebřinách nebo se protáhnout na podlaze se speciálním gumovým povrchem a vyzkoušet si Kinoko oblečení v praxi,” vysvětluje ředitelka značky Alžběta Václavů.

Kinoko zatím komunikuje na sociálních sítích, prostřednictvím obsahového blogu i ve spolupráci s influencery. Do budoucna plánuje expanzi, a to nejen po České republice.

Otázky na Antonína Kokeše k jeho nové značce Kinoko

Co bylo prvotním impulsem k založení značky sportovního oblečení?

Chtěli jsme vyvinout značku od píky, která bude založena na vlastním vývoji produktu a bude citlivě vnímat potřeby českých zákaznic. Základní hodnotou je pro nás kvalita – ať už se jedná o materiály, střihy, nebo design.

Antonín Kokeš, zdroj: Kinoko

Antonín Kokeš, zdroj: Kinoko

Na jakých hodnotách značka Kinoko stojí?

Značka Kinoko nevznikla na zelené louce, velmi nám pomáhají zkušenosti z naší mateřské firmy Albi z logistiky a retailu. Zároveň není Kinoko ničím a nikým svazované, k novým úkolům a výzvám přistupujeme s otevřenou hlavou. Snažíme se naslouchat zákazníkovi a reagovat na jeho individuální potřeby, na základě zpětné vazby ladíme produkty, což považujeme za nikdy nekončící proces.

Jak budete značku marketingově podporovat? Jaký využijete mediamix? Budete se pro podporu značky spojovat s nějakými influencery?

V první fázi jsme se intenzivně zaměřili na sociální sítě, využíváme především vlastní kanály. Spolupracujeme s influencery, dáváme jim produkty otestovat. Do budoucna nás zajímají upřímné spolupráce, chceme se spojit s takovými influencery, kteří si naše produkty zamilují. Komunitu chceme budovat i skrze naši prodejnu na Letné a aktivity, které budeme pořádat přímo v prodejně nebo jejím okolí.

Na webu máte i obsahový blog, kde se zabýváte například izraelským tancem GaGa nebo skládáním puzzle. Na co se ve svém obsahu chcete zaměřovat?

Snažíme se překračovat hranice módy, být pro naše zákazníky inspirací. Vytváříme obsah, který je aspirativní a zároveň přístupný. Podobný přístup máme i v případě sociálních sítí, snažíme se například, aby měly naše příspěvky na Instagramu vždy přidanou hodnotu.

V nabídce máte jen jednobarevné legíny. Neuvažujete i o vzorech?

O vzorech uvažujeme, zatím se ale soustředíme na jednobarevné produkty. Vzory bývají ošemetné, berou zákazníkovu pozornost, často pak produkt podle nich vybírá. My jsme se rozhodli primárně zaměřit na jednobarevné, nadčasové produkty, u kterých bude zákazník v první řadě vnímat zpracování a funkci.

Plánujete i další obchody značky? A pokud ano, tak kde? V Praze, nebo i jiných městech republiky?

Jedním kamenným obchodem jistě nekončíme. Příští prodejna bude nejspíš opět v Praze, poté se vydáme do regionů. I díky uplynulým nelehkým korona-měsícům chceme jít nyní pomalejší, jistější cestou.

Kdy začnete nabízet i lekce jógy? A na jaká témata budete pořádat přednášky?

Už v nadcházejících týdnech plánujeme začít na prodejně pořádat sportovní lekce, ale i mindfulness aktivity. Naše zákaznice mají rozmanité zájmy a ani my se nechceme omezovat jednou konkrétní sportovní aktivitou. Naším posláním je inspirovat.

Na stránkách máte i e-shop. Budete svůj online prodejní kanál budovat i prostřednictvím partnerství, například v rámci marketplace?

V tuto chvíli máme v plánu využívat vlastní prodejní kanály, ale budoucím partnerstvím se nebráníme.

Za jak dlouhou dobu začnete reálně uvažovat o expanzi? A na jaké trhy?

Destinací číslo 1 bude Slovensko. V tuto chvíli je pro nás prioritou český trh, který skýtá ještě spoustu práce i příležitostí.

-stk-