Pořad UčíTelka si na ČT pustilo na 600 tisíc dětí

pátek, 19. června 2020, 16:30 Aktuality, TV MediaGuru

Vzdělávací pořad České televize UčíTelka si od zahájení jeho vysílání v polovině března pustilo na 600 tisíc dětí.

Učítelka, zdroj: ČT

Učítelka, zdroj: ČT

Vzdělávací pořad České televize UčíTelka, který žákům pomáhal s učivem po přerušení výuky, si od zahájení jeho vysílání v polovině března pustilo na 600.000 dětí. V pátek 19: června jej televize po 66 epizodách uvedla naposledy. Celkem bylo do této doby odvysíláno téměř 340 televizních vyučovacích hodin, informovala ČT.

Školy se kvůli šíření koronaviru uzavřely 11. března, pět dnů poté začala televize svůj pořad zaměřený na žáky prvního stupně vysílat na programu ČT2. Žáci prvního stupně se do školy sice mohli od 25. května vrátit, ale jen po skupinkách a na dobrovolné bázi.

ČT uvedla, že první díl UčíTelky se stal u dětí ve věku od čtyř do 12 let nejsledovanějším pořadem letošního roku. V době nouzového stavu, který platit v ČR do 17. května, pořad podle ní sledovala třetina dětí, které byly v danou dobu u televizí.

Televize chtěla pořadem zejména ulevit dětem a rodičům v situaci, kterou nikdo neznal. „Děti s rodiči najednou zůstaly doma, rodiče byli nuceni učit svoje děti a zároveň nevěděli moc jak, neměli moc pomůcek," připomněl březnovou situaci v Česku na úvod dnešního posledního dílu pořadu ředitel ČT Petr Dvořák. Současně chtěla televize podle něj ulevit učitelům, kteří se učili zacházet s různými programy a komunikačními nástroji.

Žáci a studenti nyní mohou pro výuku doma využít webovou stránku ČT edu. K dnešnímu dni využilo web přes půl milionu učitelů, rodičů a žáků.

-čtk-