E.ON přerušil reklamu na Facebooku a Instagramu

pátek, 3. července 2020, 14:00 Aktuality, Internet & Mobil MediaGuru

E.ON s okamžitou platností v Česku zastavil na Facebooku reklamní kampaň Zelená od E.ONu.

Zdroj: E.ON

Zdroj: E.ON

Skupina E.ON až do odvolání zastavila veškerou publikaci a propagaci na Facebooku a Instagramu. Uvedla, že tím vyjadřuje svůj postoj proti nenávistným projevům, diskriminaci a nesnášenlivosti, které se na těchto sociálních sítích v poslední době stále více množí. E.ON k tomuto kroku přistoupil napříč všemi regiony, ve kterých působí. Týká se tak i České republiky.

V Česku tak E.ON s okamžitou platností zastavil na Facebooku reklamní kampaň Zelená od E.ONu, kterou chce podpořit využívání elektřiny z obnovitelných zdrojů. Velkou měrou toto rozhodnutí poznamenalo i podporu ekologické soutěže E.ON Energy Globe. Za všechny propagované akce platil E.ON v průměru stovky tisíc korun měsíčně. „Facebook cíleně potlačuje organický dosah a firmy tak musí příspěvky propagovat, aby se obsah dostal mezi uživatele. Nás to samozřejmě poznamená. Jen bez propagace by měsíční zásah našich příspěvků klesl v průměru na jednu pětinu. My jsme se ale rozhodli nepublikovat vůbec. Podobný bojkot je namístě a doufám, že Facebook podnikne adekvátní kroky k tomu, abychom se tam všichni cítili bezpečně,“ vysvětlila Daniela Magersteinová, manažerka sociálních sítí společnosti E.ON v České republice.

E.ON bude s lidmi přes sociální sítě dál komunikovat v rámci Community managementu, ale nebude přidávat ani propagovat nové příspěvky.

Kampaň bojkotující Facebook se rozšíří i do Evropy

pondělí 29. června 2020

K obdobnému kroku, který odstartovala iniciativa #StopHateforProfit, se rozhodla řada dalších velkých globálních značek. Mezi nimi jsou například Coca-Cola, Starbucks nebo Unilever.

-mav-