Konektor Place a CGL spouští vlivovou agenturu The Ship

středa, 8. července 2020, 10:45 Aktuality, PR MediaGuru

Agenturu pro digitální demokracii vytvořila komunikační skupina Konektor Place s konzultační společností CGL.

Zdroj: The Ship

Zdroj: The Ship

Na českém trhu vznikla nová vlivová agentura s názvem The Ship. Stojí za ní komunikační skupina Konektor Place a konzultační společnost CGL, jež se specializuje na vládní a parlamentní lobbing. Agenturu s podtitulem „pro digitální demokracii“ společně povedou Daniel Klíma, ředitel CGL, a Petr Pařízek, vedoucí týmu korporátní komunikace v PR.Konektoru.

Cílem The Ship je synergicky propojit komunikaci s veřejností a spolupráci s politickou reprezentací, a reagovat tak na stále sílící roli online prostředí v politice. Využívat k tomu bude všech komunikačních disciplín, které dobře fungují v digitální demokracii 21. století – od prvků klasického PR přes eventy a přímý kontakt s cílovými skupinami až po práci se sociálními sítěmi nebo influencery. „Žijeme v digitální demokracii. Dnes už nestačí jenom vydat tiskovou zprávu nebo uspořádat tiskovou konferenci. Kdo chce něčeho dosáhnout, musí umět zacházet se všemi moderními komunikačními kanály,“ komentuje Petr Pařízek.

„Rolí lobbistů je prosazovat zájmy klientů a zároveň doporučit decision makerům na politické scéně vhodné řešení, které je v souladu s veřejným zájmem. Politici při své práci musí silně brát v úvahu, co se píše v médiích – a v poslední době čím dál tím více i to, co zaznívá ze sociálních sítí,“ vysvětluje Daniel Klíma. „Téma, o kterém se lidé baví na Facebooku a které zazní ve zprávách v televizi, bere politik vážně. Ověřili jsme si, že tato spolupráce funguje, a že jde o správnou cestu,“ dodává s tím, že jedním z příkladů, jak jsou politici závislí na sociálních médií, je i stále probíhající koronavirová krize.

Zázemí skupiny Konektor Place poskytne nové agentuře možnost služeb v celé řadě oblastí, ať už se jedná o mediální či politický monitoring, správu sociálních sítích, tvorbu webového či audiovizuální obsahu, zpracování direct mailů, či spolupráci s influencery.

„Na začátku dlouhodobé koncepční spolupráce vypracujeme analýzu mediálních i legislativních rizik a příležitostí. Na základě analýzy pak připravíme strategii, která bude zahrnovat všechny dostupné prostředky a komunikační kanály. Tuto strategii pak realizujeme a svým klientům budeme průběžně informovat o jasně měřitelných výsledcích naší práce,“ popisuje Pařízek, který se v PR.Konektoru staral o klienty jako Skanska, Hypoteční banka či Sazka. Daniel Klíma z CGL působí zejména v oblasti stavebního práva, regulace energetiky, telekomunikací, bankovnictví a průmyslu.

Petr Pařízek a Daniel Klíma, zdroj: The Ship

Petr Pařízek a Daniel Klíma, zdroj: The Ship

„The Ship ale nabídne také okamžitou krizovou komunikaci a bleskové řešení konkrétních problémů nebo spolupráci na bázi projektů,“ uzavírá Pařízek.

Pařízek bude společně se společností CGL také spolumajitelem agentury The Ship. Dalšími vlastníky pak budou startupový inkubátor First Partners a El Paso Investments, společnost zastřešující inovace v rámci Konektor Place.

-stk-