Petra Němcová obsadila novou pozici ve Vogue CS

úterý, 14. července 2020, 10:15 Aktuality, Tisk MediaGuru

Petra Němcová ve Vogue CS nově zodpovídá za témata spojená s ekologií a udržitelným rozvojem.

Petra Němcová, zdroj: Vogue CS

Petra Němcová, zdroj: Vogue CS

Vydavatel česko-slovenské edice magazínu Vogue, společnost V24 Media, zřídila novou pozici sustainability editor, kterou obsadila Petra Němcová.

„Udržitelnost a zodpovědnost je jedním z hlavních témat nejen Vogue, ale většiny našich partnerů a inzertních klientů. Logicky tak vznikla pozice sustainability editor, kterou jako první obsadila Vogue Arabia, konkrétně Livií Firth," vysvětlila šéfredaktorka Vogue CS Andrea Běhounková. „Myslím, že je na snadě, proč jsme požádali právě Petru, aby by se této úlohy zhostila v naší edici. Petra udržitelnost v módě začala objevovat v dobách, kdy ještě nikdo z nás netušil, o jak významný posun se jedná. Má proto ty nejlepší zkušenosti se značkami, které se rozhodly jít cestou, kdy móda nebude zatěžovat životní prostředí tak dramatickým způsobem, jako tomu bylo doposud," dodala.

Jednačtyřicetiletá modelka a filantropka Petra Němcová se věnuje tématům ekologie, udržitelného rozvoje a zodpovědné spotřeby. Ve své nové roli bude mít ve Vogue CS na starosti jejich prosazování v obsahu časopisu. V rámci redakčního týmu  tak bude mimo jiné konzultovat výběr kosmetických produktů nebo módních značek.

„Je důležité, abychom změnili způsob, jakým tvoříme a spotřebováváme módu – vlastně všechno v našem životě! Všichni máme možnost volby a každým malým či velkým rozhodnutím chráníme nebo nechráním naši planetu a lidi. Změna musí začít u každého z nás,“ uvedla Němcová.

-mav-