Prima uvedla dvě nové aplikace, pro mobil a HbbTV

úterý, 7. července 2020, 12:30 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

Skupina Prima připravila dvě nové aplikace mobilní i HbbTV.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Skupina Prima připravila dvě nové aplikace mobilní i HbbTV. Pro sledování pořadů v domácím prostředí je určeno nové rozhraní červeného tlačítka – HbbTV, které nabízí nový design. iPrima mobilní aplikace umožňuje přístup do archivu seriálů, ale i ostatních pořadů a filmů včetně živého vysílání.

„Mobilní aplikaci máme k dispozici jak pro uživatele s operačním systémem Android, tak s Apple iOS. Věřím, že u obou novinek uživatelé ocení jednoduchý a přehledný design a intuitivní ovládání, které jim snadno umožní vyhledat oblíbené pořady,“ říká Josef Stránský, Chief Technology Officer skupiny Prima.

Mobilní aplikaci iPrima si mohou uživatelé stáhnout zdarma v App Store nebo v Google Play. V aplikaci uživatelé najdou archiv seriálů ze všech kanálů skupiny Prima, ale i koprodukční filmy nebo dokumenty z Prima Zoom. Zároveň také nabízí možnost živě sledovat všechny kanály skupiny Prima. Aplikace také umožňuje stáhnout si vybrané pořady či filmy a kdykoli se na ně podívat – a to i v době, kdy uživatel není připojen k internetu.

Inovovaná HbbTV aplikace iPrima se zobrazí uživatelům po stisknutí červeného tlačítka na všech kanálech Prima. Aplikace iPrima je členěná do několika položek, jako je Vyhledávání, Pořady a seriály, Videopůjčovna a další. Jsou i zde k dispozici předpremiéry seriálů. Stejně jako na webu mohou uživatelé po registraci a zaplacení předplatného 59 Kč měsíčně sledovat pořady iPrima bez reklam.

Skupina Prima patří s počtem 53 525 109 videopřehrání za měsíc na webu iPrima.cz mezi nejúspěšnější na českém trhu a s měsíční návštěvností 3,986 mil. reálných uživatelů se řadí mezi nejnavštěvovanější televizní weby. Web CNNPrima.cz dosáhl po necelém měsíci fungování přes 1,1 milionu reálných uživatelů. Červené tlačítko Primy v současnosti vidí více než 2 miliony diváků. Konzumace videí přes HbbTV platformu roste, v květnu byl meziroční nárůst sledovanosti 77 %. Mezi nejúspěšnější pořady sledované v HbbTV archivu patří Slunečná, Zasněná láska a Modrý kód.

-mav-