Toyota přichází s novým designem značky, mění logo

pondělí, 20. července 2020, 14:45 Aktuality, Marketing MediaGuru

Japonská automobilka Toyota představuje nový design své značky. Přepracovala logo a písmo.

Zdroj: Toyota

Zdroj: Toyota

Toyota v Evropě představuje nový design značky zahrnující přepracované logo a písmo. Cílem změny je symbolizovat proměnu z klasické automobilky ve firmu poskytující služby mobility. Nový designový jazyk má být snadno využitelný napříč všemi digitálními i fyzickými komunikačními platformami a zohledňovat různorodější klientelu využívající širší škálu produktů a služeb. 

„Nový vizuální design značky myslí na budoucnost. Zaměřili jsme se na navázání ještě intenzivnějších vztahů se zákazníky. To vše, aby mohli lépe držet krok s elektrifikací našich vozidel, službami mobility i online maloobchodními aktivitami značky Toyota. Poprvé se s tímto konceptem mohou setkat při uvedení zcela nové Toyoty Yaris Hybrid, která přichází ve své 4. generaci,“ říká Didier Gambart, viceprezident Toyota Motor Europe.

Nová vizuální identita je jednodušší a je formována čtyřmi klíčovými principy: progresivním smýšlením, připraveností na mobilní technologie, větší prémiovostí a vysokou mírou konzistence napříč všemi obchodními jednotkami i dílčími značkami. 

Nové logo značky je zhuštěním původního emblému do jednoduchého 2D formátu bez nápisu Toyota, neboť samotný emblém je v rámci Evropy dobře znám. Design má evokovat jednoduchost, transparentnost i modernost. Uplatní se ve veškeré komunikaci, zatímco dosavadní logo se bude i nadále používat na samotných vozech. Aktuálně používaná značení prodejců zůstanou prozatím beze změny a budou upravena v roce 2025 v rámci nového designového konceptu.

Nová vizuální identita se představuje včetně nového písma Toyota Type, použitelného v online i offline prostředí. Jde o další krok v přípravě na digitální prostředí a rozšiřování online obchodních aktivit v Evropě.

Nové logo i písmo značky Toyota, zdroj: Toyota

Nové logo i písmo značky Toyota, zdroj: Toyota

-stk-