CNC se v podílu na trhu přiblížila vedoucí skupině Mafra

pondělí, 31. srpna 2020, 08:05 Tisk MediaGuru

Nejsilnější trojici na trhu tištěných titulů podle čtenosti tvoří stále Mafra, CNC a VLM.

Zdroj: MediaGuru.cz

Zdroj: MediaGuru.cz

Mediální skupina Mafra zůstává nadále nejsilnějším subjektem na tiskovém trhu z pohledu počtu čtenářů, které oslovuje svými tituly. Za období prvního letošního pololetí představoval dosah titulů skupiny Mafra (např. MF Dnes, Lidové noviny, Metro a řada časopisů) v průměru 3,268 mil. čtenářů. Ukazují to data výzkumu čtenosti Media projektu.

Druhá v pořadí je nadále skupina Czech News Center (CNC, např. Blesk, Aha!, Sport či E15), jejíž tituly v průměru oslovily ve sledovaném období 3,219 mil. čtenářů. CNC se tak k vedoucí skupině Mafra přiblížila na úroveň cca 50 tisíc čtenářů. Ještě ve stejném loňském období (tj. období 1. a 2. pololetí 2019) představoval rozdíl obou vydavatelských skupin cca 150 tisíc čtenářů.

Třetí nejsilnější vydavatelskou skupinou je Vltava Labe Media (VLM), jejíž celkový zásah je podle výzkumu Media projekt 2,523 mil. čtenářů.

Zdroj: Media projekt, 1+2Q/2020, Unie vydavatelů, ASMEA, Median, Stem/Mark

Zdroj: Media projekt, 1+2Q/2020, Unie vydavatelů, ASMEA, Median, Stem/Mark

Jak ukazuje graf výše, podíly vedoucích skupin Mafra a CNC jsou v zásadě vyrovnané (25 %), VLM náleží 20% podíl. Tato trojice má nejsilnější podíl na trhu tištěných titulů v Česku. Následuje vydavatelství Burda a vydavatelství Extra Publishing, Borgis či RF Bobby

Připomínáme, že ve výsledcích podílu na trhu podle čtenosti nejsou uváděni vydavatelé, jejichž tituly se v Media projektu neobjevují. To je příklad společnosti Empresa Media, která se svými tituly nedávno z Media projektu odešla.

-mav-