CNN Prima přidá živé vysílání, regionální zprávy přinese s VLM

čtvrtek, 13. srpna 2020, 13:50 TV MediaGuru

CNN Prima News od září přidává několik naživo vysílaných zpravodajských relací. Ráno a odpoledne přibydou dva nové zpravodajské bloky. Vzniká i zpravodajství ve spolupráci s Deníkem skupiny VLM.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Televizní skupina Prima přiblížila některé plánované změny v programovém schématu CNN Prima News. Přistupuje k nim po čtvrt roce vysílání. Změny se mají projevit od září. Vedle přesunu zpravodajské relace Hlavní zprávy na stanici Prima, mají obnášet nové živě vysílané zpravodajské relace.

„Po prvních třech měsících vysílání jsme se rozhodli optimalizovat program CNN Prima News. Přidáváme proto kontinuální zpravodajství v 10:00 a ve 21:30 hodin. Některé vybrané úspěšné pořady, jako 360° Pavlíny Wolfové či diskuzní pořad K věci, posouváme do atraktivnějších časů. Na podzim připravujeme také nové regionální vysílání a tematické speciály,“ uvedl ředitel skupiny Prima Marek Singer

Hlavní zprávy bude vysílat jen Prima, na CNN nebudou

pátek 7. srpna 2020

CNN Prima News chce také rozšířit domácí zpravodajství. Novinkou budou dva zpravodajské bloky, které mají probrat témata do větší hloubky. První z nově zařazených zpravodajských bloků začne poledními Zprávami ve 12 hodin, na které navazuje diskuzní pořad Interview. Ten nově nabídne pětici moderátorek (Lucie Hrdličková, Martina Kuzdasová, Petra Vintrová, Anna Kadavá a nově Pavlína Kosová). Odpoledne zůstávají Krimi zprávy, které startují v 16.30 a vysílají se zároveň i na Primě.

17 hodin začnou během podzimu otevírat nové regionální zprávy odpolední blok. Během devadesáti minut mají nabídnout to nejdůležitější z českých i zahraničních událostí celého dne. Následuje pořad K věci v 17.30 moderovaný Marií Bastlovou. Během podzimu se v pořadu objeví další moderátor, jehož jméno zatím Prima neuvedla. V 18 hodin se bude vysílat hlavní zpravodajský přehled dne, který v budoucnu zastoupí současné Hlavní zprávy. Ty bude v nové podobě vysílat pouze hlavní kanál Prima. Pořad 360° Pavlíny Wolfové se nově posune do prime time ve 20.30.

Během podzimu plánuje CNN Prima News spustit i pořad zaměřený na regiony ve spolupráci s Deníkem z vydavatelské skupiny Vltava Labe Media. „Deník disponuje jednou z nejsilnějších regionálních redakcí v České republice. Naši redaktoři jsou v každém kraji i menších městech, a často tak jako jediní přinášíme témata o aktuálním dění v dané lokalitě. Ve spolupráci se CNN Prima News vidím jedinečnou příležitost nabídnout divákům prostřednictvím obrazovky nejkomplexnější souhrn zásadních regionálních událostí,“ říká Roman Gallo, ředitel redakcí Deníku společnosti Vltava Labe Media.

CNN Prima News má  během podzimu nabízet i větší množství speciálních vysílání. Stanice chystá během podzimu další změny. Oznámí je na konci srpna.

-mav-