Coca-Cola zatím investovala do podpory HoReCa 60 mil. korun

čtvrtek, 13. srpna 2020, 11:15 Aktuality, Marketing MediaGuru

Coca-Cola poskytuje tuzemským podnikům pomoc v podobě nového venkovního vybavení, nápojů zdarma či reklamních investic.

Nové Stoolky vznikly ve spolupráci Coca-Coly a projektu Gastro žije!, foto: MediaGuru.cz.

Nové Stoolky vznikly ve spolupráci Coca-Coly a projektu Gastro žije!, foto: MediaGuru.cz.

Společnost Coca-Cola se rozhodla podpořit restaurace, hotely a kavárny při obnovování jejich podnikatelských aktivit po pandemii koronaviru. Pro segment HoReCa, který tvoří 40 % obratu nápojového výrobce, připravila Coca-Cola celou řadu aktivit, od pomoci s reklamními investicemi, akční nabídky s nápojem pro zákazníky zdarma po nový funkční nábytek. 

„Poslední měsíce byly těžké pro lidi i pro podnikání. Zatímco jako Coca-Cola jsme byli schopni udržet provoz, včetně opatření k zajištění bezpečnosti zaměstnanců, je zřejmé, že někteří z našich klíčových zákazníků nebyli v tak šťastném postavení. Proto chceme pomoci našim maloobchodním partnerům, kteří znovu otevřeli po vynucené pauze, a to zejména hotelům, kavárnám a restauracím,“ vysvětluje generální ředitelka společnosti The Coca-Cola Company Česko a Slovensko Natalia Stroe. 

Coca-Cola už nyní investovala do pomoci segmentu HoReCa na českém a slovenském trhu 60 milionů korun. V době nouzového stavu prodloužila například partnerům s dobrou platební morálkou splatnost faktur. Provozovnám také poskytla pomoc s online a offline reklamou. Pomocí aplikace Ad Generator jim vytvořila na míru plakáty a billboardy. „Investice do reklamy přinesou zviditelnění restauračních zařízení v jejich místě působení směrem k zákazníkům,“ popisuje Radim Panák, obchodní ředitel HoReCa segmentu Coca-Cola HBC ČR. 

Začátkem srpna spustila Coca-Cola na podporou HoReCa také globální kampaňSpolu jako nikdy dřív“, jejímž cílem je vyzvat zákazníky, že ačkoliv už vše nebude všude jako předtím, mohou svojí návštěvou pomoci provozovatelům podniků. 

Coca-Cola startuje kampaň Spolu jako nikdy dřív

úterý 4. srpna 2020

Během prvního týdne v srpnu navíc firma uvedla akční nabídku „Tato Coca-Cola je na nás“, kdy mohli zákazníci ve vybraných restauracích získat nápoj Coca-Cola zdarma. Do 5 000 podniků bylo dodáno na 100 tisíc lahví.

Dále také Coca-Cola dodala do 1200 barů na českém a slovenském trhu sety venkovního nábytku a vybavila podniky téměř 2000 sadami dalších doplňků, například slunečníků či příborníků. Novinkou je i možnost objednávky přes QR kód.

Ve spolupráci s iniciativou Gastro žije! vytvořila Coca-Cola také funkční nábytek Stoolky, který dodržuje u hostů předepsanou vzdálenost. Kulaté stolky se čtyřmi nebo šesti místy k sezení jsou vyrobeny z hliníků a železa, jsou snadno dezinfikovatelné a štosovatelné na sebe.

„V Coca-Cole se chceme rychle adaptovat na změny. Očekáváme, jak se situace vyvine v září, a budeme tomu uzpůsobovat i naši pomoc podnikům,“ dodává Radim Panák.

-stk-