Kreativu nápoje Wkup od Melitty připraví Isobar a Bistro Social

čtvrtek, 20. srpna 2020, 10:30 Aktuality, Marketing MediaGuru

Komunikaci energetického kávového nápoje Wkup od Melitty budou mít na starosti agentury Isobar a Bistro Social.

Zdroj: Isobar

Zdroj: Isobar

Společnost Melitta si pro launchovací kampaň svého nového energetického nápoje Wkup vybrala agentury Isobar a Bistro Social ze skupiny Dentsu Aegis Network. 

Do výběrového řízení byly přizvány tři české agentury, kromě vítězného Isobaru také Kaspen/Jung von Matt a 2Fresh. Cílem bylo připravit strategii a launchovací komunikaci pro offline, online a sociální sítě. Vybrán byl koncept stojící na výrazném pojetí designu i sdělení.

„Pro komunikaci se nám podařilo najít signifikantní vizuální systém, který nám umožní jednoduše škálovat exekuce. Hrajeme si s kontrastem malého produktu a jeho velké síly. Vtipně dramatizujeme benefity, věnujeme se příležitostem ke konzumaci a nebojíme se ani lehce pošťouchnout konkurenci z řad energy drinků,“ říká kreativní ředitel Isobaru Pavel Flégl.

„Z pohledu strategie jsme v první řadě analyzovali kategorii. Ta je nabitá testosteronem, extrémními sporty a hudbou a v komunikaci jednotlivých značek velmi podobná. Proto jsme vycítili příležitost jít do kontrastu s tím, jak se značky v kategorii prezentují,“ dodává strategický ředitel agentury Isobar Tomáš Preněk. 

Nápoj Wkup, jež má mít sílu dvojitého espressa, bude na český a slovenský trh uveden na podzim. „Ačkoliv byl aktuální tendr zaměřen na komunikaci značky Wkup, hledali jsme kreativního partnera pro dlouhodobou spolupráci na brandech z našeho foodového portfolia, které budeme uvádět na trh v příštích letech,“ doplňuje generální manažerka Melitty pro Česko a Slovensko Martina Hrušínská.

-stk-