Kreativu Scholz & Friends vede Číhalík, strategii Raftovski

pátek, 28. srpna 2020, 07:45 Aktuality, Reklama, Lidé MediaGuru

Novým kreativním ředitelem agentury Scholz & Friends je Roman Číhalík. Strategii povede Lazo Raftovski.

Zleva Lazo Raftovski, Tomáš Kopečný, Roman Číhalík, uprostřed Barbora Hájková, zdroj: Scholz&Friends

Zleva Lazo Raftovski, Tomáš Kopečný, Roman Číhalík, uprostřed Barbora Hájková, zdroj: Scholz&Friends

Kreativní oddělení agentury Scholz & Friends nově vede Roman Číhalík. Současně s ním na pozici head of strategy přichází Lazo Raftovski. 

Roman Číhalík, jenž ve své pozici střídá Mikyho Karase, přichází z agentury Comtech_CAN, kde zastával funkci kreativního ředitele společně s Petrem Vlasákem. Dříve působil také v Zaraguze a Nydrle. Náplní jeho práce bude především pomoc s novým nastavením agentury a péče o stávající i nově získané klienty. 

Lazo Raftovski přichází ze skupiny PPF, kde měl primárně na starosti rozvoj značek Home Credit na asijských trzích. V minulosti pracoval pro UNICEF nebo O2. Jeho prací bude kromě strategického poradenství i řízení nově vzniklé konzultační divize orientované na product development a brand innovation. 

Podle slov client service directora Barbory Hájkové jde o významný krok spojený se změnami uvnitř společnosti, k jejichž završení má dojít ke konci tohoto roku. Scholz & Friends se v posledních letech kromě klasického reklamního servisu stále více orientuje právě na poradenství v oblasti product innovation a brand developmentu. 

„Naším cílem je klientům nabídnout více úhlů pohledu na jejich problémy a požadavky. V posledních letech jsme díky tomuto přístupu pomohli na trh mnoha novým značkám nebo produktům, a to jak v ČR, tak po světě.“ dodává Tomáš Kopečný, managing director Scholz & Friends.

-stk-