Televize Seznam zařadí na podzim nové pořady, upraví grafiku

pondělí, 17. srpna 2020, 12:40 Aktuality, TV MediaGuru

Novinkou v letošním podzimním vysílání Televize Seznam je například kuchařská show Gorodna Ramsayho nebo zahraniční seriály.

Nová grafika Televize Seznam, zdroj: Seznam.cz, zdroj: Seznam.cz

Nová grafika Televize Seznam, zdroj: Seznam.cz, zdroj: Seznam.cz

Televize Seznam, kterou provozuje internetová společnost Seznam.cz, nabídne v letošním podzimním vysílání ve večerním čase seriály ze skandinávské a britské produkce a dále české i animované filmy, které doplní film týdne. Novým pořadem ve vysílání je kulinářská show Gordona Ramsayho a také auto moto show Fifth Gear. Nabídku doplňují zpravodajské a publicistické pořady.

Českým divákům se nově představí špionážní drama Hodinka, rodinné drama Dědictví, severské kriminální seriály Vražedná konstelace a Špinavý byznys. Dále pokračují seriály PC Rebelové a Zločinná mysl.

Z vlastních pořadů Televize Seznam se ve vysílání objeví pořad Moje místa Blanky Kubíkové ze zákulisí života známých osobností, satirický pořad Jindřicha Šídla Šťastné pondělí a investigativní pořad Záhady Josefa Klímy.

Po prázdninách se do vysílání vrací kompletní zpravodajský a publicistický blok, každý všední den v podobě odpoledních (nově už v 15:00 hodin) a večerních zpráv (18:30 hodin), a publicistický pořad Detail vysílaný ve čtvrtek. Ve třiceti minutách představí tři aktuální témata od společenských problémů, přes politiku až po moderní trendy a technologie. Magazín Byznys se přesouvá na středeční a páteční večer.

Programové schéma Televize Seznam, podzim 2020

Programové schéma Televize Seznam, podzim 2020

Všední odpoledne bude na Televizi Seznam patřit kulinářské show Gordon Ramsay: Famózní kuchyně, auto-moto pořadu Fifth Gear a už známým Zahradním proměnám. Pokračují také nové série pořadů Garáž a Králové vrakovišť.

Podvečerní vysílací čas od 19:00 patří dětem (seriál Myšák Geronimo Stilton). Následovat bude od 19:30 slavný francouzský seriál Byl jednou jeden...

Úterní večery budou opět ve znamení českých filmů (Osada havranů, Skalpel, prosím, Indiáni z Větrova, Kalamita a další). České filmy v programovém schématu doplní rodinné páteční animované filmy a sobotní filmy týdne.

V úterý 8. září přinese Televize Seznam také premiéru nového dílu One Man Show z produkce Streamu.

„Pokračujeme ve změnách, které jsme v rámci úpravy programového schématu úspěšně nastartovali v březnu letošního roku. Obsahově opět výrazně posilujeme – od září zařazujeme do vysílání čtyři kvalitní zahraniční seriály, které se ve světě těší divácké oblibě. Budeme pokračovat ve vysílání divácky oblíbených českých filmových legend nebo Zahradních proměn, které v odpoledním vysílacím bloku nově doplní pořad o vaření a auto-moto magazín," uvedl ředitel televize Seznam Ivan Mikula

Televize Seznam také představuje na podzim novou grafiku. „Nejmarkantnějším grafickým prvkem je přidání prostoru do všech grafických ploch a částečná proměna loga Televize Seznam. Vše je doplněno o výraznou a dominantní typografii, která by měla divákovi pomoci s lepší orientací v upoutávkovém bloku. Nedílnou součástí televize jsou i identy, které mají funkci identifikace TV a v současné době se ve vysílání téměř neobjevovaly. Divákům tedy nabídneme novou sadu, která si bude hrát se stylizací písmena ‚S‘ směrem k různým žánrům, které Televize Seznam má ve svém aktuálním programovém schématu. Mysleli jsme například i na to, aby ve večerních hodinách byla barevná paleta výrazně tlumenější a diváka zbytečně neoslňovala,“ komentuje grafiku TV Art director Petr Černý.

Televize Seznam zároveň zároveň uvedla, že na základě programových změn se měsíční podíl televize zvýšil na 0,56 % v červenci 2020 (zdroj: ATO-Nielsen Admosphere), což má být meziročně téměř třikrát více. 

Vývoj průměrného měsíčního podílu Televize Seznam (15+), zdroj: ATO-Nielsen Admosphere

Vývoj průměrného měsíčního podílu Televize Seznam (15+), zdroj: ATO-Nielsen Admosphere

-mav-