AČRA MK vstoupila do AKA, zůstává ale svébytnou organizací

pondělí, 7. září 2020, 15:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Asociace českých reklamních agentur a marketingové komunikace se stala novým členem Asociace komunikačních agentur. I nadále zůstává samostatnou organizací.

Zdroj: AČRA MK & AKA

Zdroj: AČRA MK & AKA

Asociace komunikačních agentur (AKA) přijala na zasedání svého prezidia Asociaci českých reklamních agentur a marketingové komunikace (AČRA MK) jako svého kolektivního člena. I nadále však zůstává svébytnou a samostatnou organizací.

Členství AČRA MK umožnila změna stanov AKA, která otevírá možnosti vstupu pro další sdružení a spolky se zaměřením na komunikaci a marketing. AČRA MK je druhým kolektivním členem po ASMEA, sdružující mediální agentury. Zatímco AČRA se od dob svého vzniku orientovala na agentury s domácími vlastníky a časem rozšířila možnost členství i pro jejich dodavatele, AKA zpočátku zastupovala především velké mezinárodní společnosti. AKA navíc dala možnost sdružování specializovaných agentur v jednotlivých sekcích asociace.

„O možnostech užší spolupráce jsme spolu už mluvili několik měsíců. Jsem rád, že jsem získal pro takový krok podporu našich členů. Ohlédnu-li se zpátky, tak před sedmadvaceti lety AKA i AČRA spolupracovaly podobným způsobem,“ říká Pavel Brabec, prezident AČRA MK.

„Aktuální situace potvrdila, že jednotnější profesní komunita je nutná. Na tak malou zemi, jakou je Česká republika, máme spoustu asociací v oboru komunikace. Jejich možnosti pak takové rozdrobenosti odpovídají,“ říká Marek Hlavica, ředitel AKA.

Společné zájmy vidí obě asociace především v legislativním lobbingu, v kultivaci tržního prostředí, samoregulaci a také v rozvoji a propojování aktivit, které AČRA MK organizuje. Takové možnosti nabízí inovace formátu ankety o Nejlepšího herce a herečku v reklamě. AKA se stala také partnerem konference Digimedia, jež se letos bude konat 15. října.

-stk-