Advertia digital otevřela vlastní podcastové studio

pátek, 11. září 2020, 09:50 Aktuality, Reklama MediaGuru

Agentura Advertia digital dokončila vybudování vlastního podcastového studia.

Advertia Podcast Studio, zdroj: Advertia digital

Advertia Podcast Studio, zdroj: Advertia digital

Pražská kreativní agentura Advertia digital vybudovala ve svém sídle na Praze 7 v Holešovicích vlastní podcastové studio. Advertia Podcast Studio umožňuje na profesionální úrovni také videopodcasty, livestreamy a další vizuální formáty. Sama agentura v něm na podzim plánuje spuštění svého vlastního podcastu o netradičních pohledech za oponu marketingu i byznysu.   

Původním záměrem vybudování podcastového studia bylo právě založení vlastního podcastu. „V souvislosti s pandemií koronaviru jsme ovšem v posledních měsících zaznamenali velký nárůst zájmu o využití pronájmu studia a další služby, které s tím souvisejí. Proto jsme se rozhodli této aktivitě věnovat intenzivněji a nabídnout komplexní servis,“ popisuje zakladatel agentury Honza Borýsek. 

Ve studiu, jehož interiér se vyznačuje výrazným využitím zeleně, aroma difuzérem i zvlhčovačem vzduchu, lze nahrávat klasický podcast, natáčet rozhovor, unboxing videa či online školení nebo realizovat plnohodnotná livestream konference, k čemuž ho nedávno využil pořadatel běžeckého závodu Vltava Run pro více než 300 lidí. „Aktuálně jsme pořídili i akustický paravan pro maximální kvalitu dabingu, voiceoverů či jiných high quality voice výstupů,“ popisuje Matouš Králík, COO Advertia digital.  

Kromě poskytnutí samotného studia a jeho vybavení zajišťuje Advertia také postprodukci audia i videa, tvorbu intra, outra i dalších zvukových nebo vizuálních prvků. Advertia navíc zajišťuje také distribuci obsahu, ať už skrze Spotify, Google Podcast, Apple Podcast nebo jiné kanály.

Studio už využily desítky klientů. Z těch větších například Dermacol, který zde natáčí své beauty podcasty pro Klub Krásy, nebo nově společnost ABB, která plánuje sérii technicky zaměřených podcastů. Proběhlo zde třeba i dabování dětských knih pro německé vydavatelství nebo voiceover pro dokument o české házenkářské lize a reprezentaci.

Advertia digital není jediným hráčem na trhu, kdo se podcastům začíná více věnovat. Seznam kupříkladu založil vlastní studio pro komerční produkty, v němž nabízí mimo jiné i tvorbu podcastů na míru. Zaměřovat se na ně má i nová mediální agentura Media Value ze skupiny C&B.

-stk-