Česká pošta začala testovat mobilní pobočky

středa, 23. září 2020, 09:40 Aktuality, Retail MediaGuru

Česká pošta testuje novou podobu svých poboček. Tam, kde byla uzavřená kamenná pošta, zkouší mobilní.

Zdroj: Česká pošta

Zdroj: Česká pošta

Česká pošta spustila pilotní provoz mobilních poboček, které by měly poskytovat poštovní služby prostřednictvím vozidel. Cílem je zajistit prodej poštovních produktů a služeb v místech, kde je kamenná pobočka pošty uzavřena či nedostupná, ať už z důvodu výskytu nemoci, nebo zde není zřízena. 

Vozidla mají ve spolupráci s obcemi nastavený jízdní řád a pravidelně v daném intervalu, přijedou na stanovené místo. Portfolio produktů a služeb, které mobilní pošta zajistí, vychází z nabídky, kterou poskytují pobočky pošty na venkově. Mělo by tedy jít o plnohodnotnou náhradu za kamennou pobočku, která nabídne jednak poštovní produkty a jejich podání či vydání, jednak finanční produkty (příjem a výplata), ceniny a zboží a dále vybrané ostatní poštovní služby a služby Poštovní spořitelny. Mobilní pobočka v každém případě nabízí kompletní portfolio základních poštovních služeb regulovaných ČTÚ.

Novinka byla poprvé představena v úterý 22. září v Náchodě za účasti ministra vnitra Jana Hamáčka. Pro otestování pilotního provozu byly vybrány lokality Dobruška a Dvorce u Bruntálu a jimi obsluhované obce. „Provoz zahájíme v obou lokalitách od 1. října 2020. Cílem pilotního provozu je ověření alternativní formy obsluhy našich klientů v praxi a zmapování jejich preferencí,“ uvedl Miroslav Štěpán, ředitel divize státní poštovní služby České pošty, a dodal: „Věřím, že se mobilní pošta stane téměř plnohodnotnou alternací například uzavřené pobočky z důvodu krizových situací nebo rekonstrukce.“

V případě úspěšného otestování může být Mobilní pošta nástrojem pro rozšíření kontaktních zákaznických míst České pošty i v obcích bez poboček.

-stk-