Publicis Groupe mění organizační strukturu, ruší Newcast

čtvrtek, 3. září 2020, 15:45 Reklama MediaGuru

Komunikační divizi Publicis Groupe mají aktivně reprezentovat pouze tři agenturní značky.

Nové sídlo Publicis Groupe, zdroj: Crestyl

Nové sídlo Publicis Groupe, zdroj: Crestyl

Komunikační divizi Publicis Groupe mají aktivně reprezentovat pouze tři agenturní značky: Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a MSL. Značka Newcast přestává na českém trhu působit. Její klientské týmy se přesouvají k Saatchi & Saatchi, pod jejímž jménem budou nadále servisovat své dosavadní klienty. Změny oznámil Tomáš Varga, CEO Publicis Groupe pro střední Evropu.

Značka Publicis se už nebude v rámci komunikace aktivně využívat. I nadále má ale poskytovat servis pro své klienty v rámci mezinárodních i lokálních smluvních závazků.

Značka Kindred se má nadále specializovat výhradně na oblast dat a technologií pod vedením Gabriela Zábuška, dosavadního CTO agentury Kindred. Komunikační týmy se proto přesouvají pod značky Leo Burnett a MSL. Z pohledu smluvních závazků a právních entit se pro klienty i dodavatele těmito kroky nic nemění.

V této souvislosti došlo i k několika personálním změnám. Vedení celé komunikační divize Publicis Groupe převzala od poloviny června Pavla Nýdrle, dosavadní managing director agentury Kindred. Vedení Saatchi & Saatchi, Leo Burnett a MSL se nemění, v jejich čele působí nadále managing direktoři Lucie Garbieńová, Zdeněk Mikeš a Radek Vítek.

„Cílem nové organizační struktury a výše uvedených změn je zajistit ještě větší propojení jednotlivých částí naší skupiny, usnadnění spolupráce klientských týmů s našimi specialisty na komunikační strategii, mediální plánování, data a technologie a zjednodušení možnosti stavět projektové týmy složené z expertů napříč celou Publicis Groupe na míru potřebám našich klientů, konkrétních značek i jednotlivých kampaní," uvádí Varga.

Změny se týkají komunikační divize, nikoli mediální, do které patří např. značky Zenith, Spark Foundry nebo Starcom.

Skupina Publicis se v červenci přestěhovala do nového sídla v kancelářské čtvrti Dock na Praze 8. Do nových kanceláří se přesunuly všechny divize Publicis Groupe včetně agentur Kindred a Red Media, které po akvizici z roku 2018 dosud sídlily ve svých původních prostorech. V současnosti je tak všech 350 zaměstnanců pod jednou střechou. Firma sjednotila interní procesy i emailové adresy.

-mav-