ČT natáčí nový desetidílný seriál Ochránce

úterý, 20. října 2020, 10:30 TV MediaGuru

Lukáš Vaculík v hlavní roli nového seriálu Ochránce řeší případy, které otřásly školstvím.

Pavel Řezníček a Lukáš Vaculík v novém seriálu Ochránce, zdroj: ČT

Pavel Řezníček a Lukáš Vaculík v novém seriálu Ochránce, zdroj: ČT

Česká televize začala natáčet desetidílný seriál Ochránce. Lukáš Vaculík v roli školského ombudsmana v něm řeší situace inspirované skutečnými událostmi, jako např. vražda učitelky či sexuální obtěžování žáků. Ochránce vzniká v tvůrčí producentské skupině Michala Reitlera, jež stojí třeba za snímky Metanol a Dukla 61, seriálem Most! nebo sérií Případy 1. oddělení.

„Úkolem hlavního hrdiny je ochránit, tedy zjistit, kdo je viník, kdo je agresor, nebo kde se stala příčina v prostředí, v němž jsou děti i dospělí oběťmi častěji, než si připouštíme. Mezi rodiči, učiteli i studenty a žáky jsou každodenní nenápadní hrdinové. Vyzdvižení jejich příběhů a zastání se těch, co tlačí větší náklad, než unesou, jsou cíle našeho seriálu,“ uvedl kreativní producent Michal Reitler.

Režisérkou seriálu je Tereza Kopáčová, druhým režisérem je Tomáš Mašín, na scénářích se podílel Matěj Podzimek. Vedle Vaculíka se před kamerou objeví Pavel Řezníček, Jaroslav Plesl, Iveta Dušková, Barbora Kodetová Šporclová, Martha Issová, Vanda Hybnerová, Petra Hřebíčková, Miroslav Vladyka nebo Jan Čenský.

Termín nasazení nového seriálu do vysílání Česká televize zatím neoznámila.

-mav-​