Edenred: Jídlo přes okénka nabízí víc restaurací než na jaře

středa, 21. října 2020, 07:30 Aktuality, Retail, Výzkum MediaGuru

Jídlo z výdejního okénka nabízí více restaurací než při nouzovém stavu na jaře. Edenred vytvořil jejich vyhledávač na webu.

Na podzim nabízí podle Edenred výdejní okénko o 15 % restaurací více, zdroj: Shutterstock

Na podzim nabízí podle Edenred výdejní okénko o 15 % restaurací více, zdroj: Shutterstock

Restaurací s výdejními okénky výrazně přibylo, nabízí je více restaurací než při nouzovém stavu na jaře. Společnost Edenred nově vytvořila vyhledavač provozoven, které jídlo z okénka nebo s vlastní dovážkovou službou nabízejí. Přístupný je na webu

„Zatímco v prvních třech pracovních dnech po jarním uzavření restaurací (od 16. března), jsme zaznamenali platby za jídlo u něco málo přes 600 provozoven, nyní to jen od středy 14. října do čtvrtka 15. října bylo přes 700 restaurací, tedy zhruba o 15 % více.“ říká Jakub Ryba, šéf inovací a rozvoje společnosti Edenred s tím, že za víkend aktivně přihlásilo dalších 400 restaurací.

Data aktuálně zjišťuje Edenred na základě uskutečněných transakcí stravenkovou kartou Ticket Restaurant Card. Ačkoli jde o data jen za část trhu, ukazují, že reakce hospod na současné uzavření byla o poznání odlišná.

„Restaurace nyní byly mnohem operativnější ve svém rozhodnutí než na jaře. Roli hraje to, že již nenastal takový prvotní šok, zároveň restaurace měly připravené veškeré vybavení a odzkoušený způsob práce v lockdownu, Stejně tak uživatelé si již cestu k nim hledali snáze a byli na tuto variantu více připraveni,“ doplňuje Ryba.

Edenred ČR obsluhuje 700 tisíc každodenních uživatelů z řad zaměstnanců, kterým poskytuje služby v síti 57 tisíc partnerských provozoven. Stravenky a volnočasové benefity jsou na dispozici na jedné platební kartě Edenred Benefits. Karta umožňuje platbu mobilními aplikacemi Apple Pay a Google Pay. Čerpání benefitů je možné on-line díky platformě Edenred Benefity Café.

-zue-