Jameson přichází se speciální edicí ponožek

sobota, 24. října 2020, 09:05 Aktuality, Reklama MediaGuru

Irská whiskey Jameson uvádí na trh 16 různých vzorů ponožek. Párování je ponecháno na zákaznících.

Klíčový vizuál k aktivaci irské whiskey Jameson, zdroj: JBPR

Klíčový vizuál k aktivaci irské whiskey Jameson, zdroj: JBPR

Výrobce a distributor alkoholických nápojů Jan Becher Pernod Ricard naplánoval na říjen a listopad podzimní marketingovou aktivaci pro svou irskou whiskey Jameson. Z důvodu aktuální situace vládních omezení probíhá akce především ve vybraných obchodních řetězcích a e-commerce. Až situace dovolí, bude pokračovat rovněž v barech a restauracích.  

„Ano, ponožky hrají prim, nicméně klasické ponožky umí každý a my to chtěli posunout trošku jinam a s nadhledem. Chtěli jsme dát spotřebitelům trochu více prostoru než jen ,kup si láhev a dostaneš pár ponožek’,“ komentuje Tomáš Hvězda, brand manažer značky. 

Značka v rámci aktivace připravila s výrobcem ponožek Fusakle 16 vzorů ponožek s vtipnými hláškami ze života. V místě prodeje je na každé lahvi pověšena je jedna ponožka a na zákaznících je, aby si vybrali druhou do páru. Kombinovat tak mohou jak barvy, tak hlášky. 

Lahve s připevněnou ponožkou jsou k dostání v řetězcích Billa, Tesco, Albert, Lidl nebo Makro, v online prostředí například na Rohlíku. Aktivita je podpořena na sociálních sítích – YouTube, Facebook a Instagramu. Součástí jsou i bannery a soutěže pro fanoušky. Do kampaně jsou také zapojeni influenceři, kterým značka poslala překvapení ve formě boxu s lahví a sedmi designy ponožek.

„Chtěli bychom i s pomocí influencerů na sociálních sítích inspirovat zákazníky a motivovat je k tomu, aby spolu s jejich kamarády s námi jejich spárované ponožky sdíleli. Sdělením značky Jameson je, že naše ponožky jsou tu pro každého, kdo má nadhled a umí si ze sebe trochu udělat legraci, od byznysmena až po pankáče,“ doplňuje Kryštof Kostroun z agentury EverWhere, jež je podepsána pod kreativou pro retail a sociální sítě. Nákup médií zajistila agentura Fragile.

-stk-