P&G uvede vlastní systém znovu plnitelných lahví z hliníku

pátek, 23. října 2020, 07:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Procter & Gamble představuje první systém opakovaně plnitelných a použitelných lahví u značek vlasové kosmetiky.

Vlasovou kosmetiku nabídne P&G ve znovupoužitelných hliníkových lahvích, zdroj: P&G.

Vlasovou kosmetiku nabídne P&G ve znovupoužitelných hliníkových lahvích, zdroj: P&G.

Společnost Procter & Gamble uvede na trh systém Refill the Good, jenž nabídne možnost u značek Head & Shoulders, Pantene, Herbal Essences a Aussie využívat opakovaně plnitelné hliníkové lahve.

Systém se skládá z opakovaně použitelné 100% hliníkové lahve a sáčku z recyklovatelného plastu s náplní, jež obsahuje o 60 % méně plastu na 1 ml oproti klasické plastové šamponové lahvi. 

Nové obaly byly poprvé představeny tento týden na Reuters Responsible Business Summitu. Ke spotřebitelů se dostanou v příštím roce. Divize P&G Beauty chce tak snížit spotřebu originální plastu v obalech šamponů a kondicionérů o 50 % do konce roku 2021, kdy plánuje ročně vyprodukovat o 300 mil. kusů plastových lahví méně. 

„Víme, že to je jen začátek. Je před námi mnohem více úkolů a P&G Beauty bude i nadále motorem pro konání správných věcí v celé Evropě a krůček po krůčku se bude posouvat k dosažení cílů souhrnně nazvaných Zodpovědná krása 2030,“ přiblížil Artur Litarowicz, viceprezident a generální ředitel divize péče o vlasy v Procter & Gamble Europe. 

P&G tak pokračuje ve své snaze podílet se na snižování plastového odpadu. V roce 2017 uvedla její značka Head & Shoulders první lahev šamponu vyrobenou z recyklovatelného plážového odpadu. Loni se firma spolu s dalšími nadnárodními společnostmi, jako je Unilever, Nestlé, Mondelēz, PepsiCo či CocaCola, rovněž zapojila do projektu Loop, jež testuje možnosti vratných obalů nejen pro drogerii, kosmetiku, ale i pro potraviny. 

Head & Shoulders přináší na český trh obaly z odpadu

úterý 16. července 2019

-stk-