Penny dál modernizuje, letos již padesát prodejen

pondělí, 12. října 2020, 07:00 Aktuality, Retail MediaGuru

Penny letos modernizovalo 50 prodejen a do konce roku plánuje přestavět ještě dalších dvacet.

Penny letos zmodernizuje zhruba 70 prodejen, zdroj: Shutterstock

Penny letos zmodernizuje zhruba 70 prodejen, zdroj: Shutterstock

Obchodní řetězec Penny Market letos zmodernizoval již 50 prodejen a do konce letošního roku bude přestavěno minimálně ještě dalších 20 obchodů, čímž se počet přestavěných zvýší na více než 280 (dohromady má Penny v ČR přes 380 obchodů). Celý proces modernizace by měl být završen během příštího roku.

Plán modernizace započal v září 2016 v Praze 9 prodejnou Lehovec a počítá s investicí zhruba jedné miliardy korun. Tempo modernizace prodejen v Česku nezbrzdila ani epidemie koronaviru. V loňském roce přestavěl řetězec zhruba stovku obchodů.

„V současné době modernizujeme minimálně tři prodejny týdně a chceme do konce roku otevřít dalších sedm zcela nových,“ říká Václav Šíma, vedoucího stavebního oddělení, Penny. Řetězec se snaží maximálně zrychlit dobu přestavby, aby doba uzavření byla, co nejkratší. Na každé prodejně pracuje nonstop po dobu pěti dní přibližně 50 lidí. Celkem se na rekonstrukcích podílí 15 dodavatelských firem a náklady na přestavbu jedné prodejny se pohybují podle její rozlohy kolem tří milionů korun.

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

Zdroj: Penny

V letošním roce se modernizovaných prodejen dočkali mimo jiné například v Chrastavě, Varnsdorfu, Mukařově, Novém Městě na Moravě nebo Vsetíně. Tou letos úplně první byla prodejna v Sušici, tou 50tou pak prodejna v Havlíčkově ulici v Mladé Boleslavi a do konce roku se přestavby dočkají například v Třeboni, Rakovníku nebo v Třebíči. Podoba modernizovaných prodejen má odrážet přání zákazníků, koncept totiž vzešel z řady průzkumů a konzultací právě s nimi.

Penny Market přebudoval v Praze svých 30 prodejen

čtvrtek 30. května 2019

-zue-