Prima jako první použila na TikToku formát TopView

pondělí, 2. listopadu 2020, 10:15 Aktuality, TV, Internet & Mobil MediaGuru

V rámci kampaně na seriál Sestřičky použila Prima jako první v Česku reklamní formát TopView na TikToku.

Zdroj: FTV Prima

Zdroj: FTV Prima

Skupina Prima v rámci kampaně na seriál Sestřičky použila jako první společnost v České republice reklamní formát TopView na TikToku. Po spuštění aplikace TikTok viděli uživatelé příspěvek 20vteřinové video, které poutalo na návrat doktora Hofbauera (Marek Němec) do nemocnice v Rubavě. Při prokliku na spot se uživatelé dostali na hlasování.

„Výsledek předčil naše očekávání, díky prémiové pozici videa a jeho automatickému přehrávání jsme oslovili 560 380 uživatelů a dosáhli 1 953 570 impresí. Celkový click-through rate (CTR) byl 8,89 %, což je dvojnásobek průměrného Facebook engagementu,“ říká Aleš Pýcha, marketingový ředitel skupiny Prima.

„Spousta lidí si myslí, že TikTok je platforma pro děti. Ano, publikum na TikToku je mladší než například na Instagramu, takže je potřeba personalizovat reklamu tak, aby zapadla do organického obsahu. Na druhou stranu více než 60 procent všech aktivních uživatelů je u nás starší 18 let, takže pro spoustu firem jde o velmi relevantní marketingový kanál, se kterým můžeme v Česku díky našemu partnerství s TikTokem zasáhnout vice než 1 milion uživatelů," uvádí k platformě TikTok Jan Pátek, CEO Business Factory.

-mav-