Prima uvedla HbbTV aplikaci Playzone pro esport

čtvrtek, 22. října 2020, 10:40 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Prima a esportová agentura Playzone uvedly HbbTV aplikaci pro esportový videoobsah.

Nová HbbTV aplikace pro esportový obsah, zdroj: FTV Prima

Nová HbbTV aplikace pro esportový obsah, zdroj: FTV Prima

Prima a esportová agentura Playzone uvedly HbbTV aplikaci pro esportový videoobsah. Kromě přímých přenosů soutěží, jako jsou Tipsport Cool Liga, Vodafone MČR v počítačových či Samsung MČR v mobilních hrách, budou mít fanoušci k dispozici také archiv odvysílaných zápasů, bonusová videa pořadu Cool Esport, všechny díly Playzone podcastu a další videoobsah. Jde o první esportovou HbbTV aplikaci v České republice, kterou vyvinula společnost Hybrid Company.

„Stále hledáme nové kanály, jak dostat esport do širšího povědomí. Díky našemu spojení s televizní skupinou Prima můžeme soutěžní hraní videoher přiblížit i běžnému televiznímu divákovi. Stávající fanoušci zase ocení možnost si esportový obsah vychutnat na velké televizní obrazovce,“ vysvětlil Lukáš Pleskot, výkonný ředitel agentury Playzone.

Podle Josefa Stránského, ředitele technologií skupiny Prima, věří Prima v rozmach esportu dlouhodobě. Cílová skupina esportů a televizní stanice Prima Cool se mají výrazně prolínat. „Věřím, že na pár kliknutí budou mít fanoušci videoher k dispozici vše, co je zrovna zajímá, na velké obrazovce a v čase, kdy jim to vyhovuje,“ uvedl.

-mav-