Prima Zoom upravuje schéma, rozšiřuje přírodní a historická témata

úterý, 13. října 2020, 12:30 TV MediaGuru

Tematický kanál Prima Zoom zavádí novou strukturou premiérových programových bloků.

Nové programové schéma Prima Zoom, zdroj: FTV Prima

Nové programové schéma Prima Zoom, zdroj: FTV Prima

Tematický kanál Prima Zoom zavádí novou strukturou premiérových programových bloků. Prima programové bloky zjednodušila v drtivé většině na jednoslovné jednoznačné názvy, a zároveň posílila témata z oblastí přírody a historie. Čtrnáct témat zůstává ukotveno každý den v čase 20–24 hodin.

Ve vysílání od rána do 18:00 se střídají bloky věnované přírodě a historii. Příroda je pak zastoupena ve večerním vysílání ve středu společně s extrémy, ve čtvrtek společně s válkami a v pátek společně se záhadami. Pondělní večer je zaměřen na cestování a vesmír, úterní večer na historii a zvířata. Páteční Příroda, která byla věnována oceánům, se rozšiřuje také o sladkovodní vodstvo. Nový sobotní blok Extra má naplnit původní česká tvorba, české a světové premiéry, pořady z produkce BBC a další dokumenty o přírodě. 

Prima Zoom zahájila v říjnu vysílání původních českých seriálů Utajené příběhy českých dějin III a Tatra kolem světa 2. Na podporu změn spouští Prima Zoom také vizuální kampaň s ústředním claimem „Ještě více…“ (přírody, historie a dobrodružství).


„V aktuální kampani Prima Zoom pracujeme s konceptem, který zdůrazňuje posílení oblíbených témat a prezentuje konkrétní programový obsah. Hlavním sloganem ,Ještě více…ʻ vyzdvihujeme bloky s aktuálně nejzajímavější programovou nabídkou. Tím, že Prima Zoom přináší rozmanitá témata, věříme, že dokážeme upoutat pozornost širší cílové skupiny diváků,“ uvedl Aleš Pýcha, marketingový ředitel FTV Prima. Připravuje se také virtuální výstava, která má být představena v následujících dnech.

Kampaň Prima Zoom běží od října v online, sociálních médiích, v rádiu, tištěných médiích či na prémiových outdoorových plochách po celé České republice. V rámci televizní kampaně se objeví image spot a tři ID reflektující zjednodušení bloků přírody a historie, a zároveň propagaci bloku s prémiovým českým seriálem.

Skupina Prima tak pokračuje v pročišťování svých tematických kanálů. V uplynulých letech upravila programové schéma Prima Love, k čemuž ji pomohlo i zavedení nového kanálu Prima Krimi. Podle programového ředitele Romana Mrázka se chce Prima také v nejbližší době zaměřit na stanici Prima Cool. Podíl Prima Zoom na sledovanosti v týdnu od 28.9. do 4.10. 2020 představoval 1,97 % (15-69, zdroj: ATO-Nielsen Admosphere).

-mav-