ZOOT začíná prodávat módu přes Alzu

pondělí, 26. října 2020, 14:55 Aktuality, Retail MediaGuru

Český módní e-shop ZOOT se zapojil do online tržiště Alzy.

Zdroj: ZOOT

Zdroj: ZOOT

Český online prodejce s módou ZOOT se spojuje s online tržištěm Alza.cz. Začne přes něj prodávat zhruba 30 tisíc položek. Po spuštění vlastního marketplace, který umožňuje prodávat zboží obchodníků třetích stran, se tak jedná v krátkém čase o další expanzi na českém trhu.

„Chceme oslovit zákazníky i mimo tradiční módní segment,” přibližuje ředitel ZOOTu Milan Polák s tím, že nabídka na Alze bude tvořit základ šatníku, tedy půjde nejprve o trička, kalhoty, džíny nebo bundy. Vybírat bude možné od značek jako Vero Moda, Only, Jack & Jones nebo vlastní kolekci oblečení ZOOT. Další kousky a značky budou postupně přibývat.

Vybraná nabídka ZOOTu je přitom již od roku 2018 dostupná také na Mall.cz, kde je v prodeji na 6,5 tisíce položek. 

Díky propojení se ZOOTem Alza rozšiřuje svou nabídku o módu. V létě kupříkladu zalistovala prostřednictvím online tržiště také alkoholické nápoje. 

„Módní zboží je další velkou kategorií, kterou můžeme nabízet díky našemu partnerskému programu Alza Dropshipment. Spolupráce se silnými partnery nám umožňuje přenést výbornou zákaznickou zkušenost, jaká je standardem u našich tradičních segmentů, i na nákup oblečení,“ vysvětluje místopředseda představenstva Petr Bena.

V rámci dropshipmentu vystupuje Alza jako prodejce, který poskytuje i svůj poprodejní servis nebo služby call centra. Prozatím doručuje objednávky na adresu, v budoucnu bude možné objednání s vyzvednutím na pobočkách nebo výdejnách Zásilkovny. Segment módy plánuje rozšiřovat i o další dodavatele. 

Partnerský prodej začala Alza významně rozšiřovat letos na jaře, kdy chtěla vyjít vstříc obchodníkům, které postihlo uzavření kamenných provozoven. Noví dodavatelé a partneři přibývají také na základě spolupráce s platformou Shoptet. Celkově se tak tržby v rámci marketplace v meziročním srovnání již ztrojnásobily. 

Módní e-shop ZOOT spouští vlastní online tržiště

pondělí 1. června 2020

Na českém trhu své online tržiště v poslední době intenzivně buduje skupina Mall pod názvem Mall Partner, dále online lékárna Pilulka nebo srovnávač Heureka. 

-stk-