Atmedia navýší reálné ceny TV reklamy o 5 procent

středa, 4. listopadu 2020, 15:25 TV MediaGuru

Atmedia ponechává pro příští rok základní ceníkové ceny na letošní úrovni, sníží ale poskytované slevy.

Michaela Vasilová, zdroj: Atmedia

Michaela Vasilová, zdroj: Atmedia

Zastupitelství tematických stanic Atmedia nepočítá v obchodní politice pro rok 2021 s navýšením základních ceníkových cen, klientům ale sníží poskytované slevy. Tím má dojít k navýšení reálných cen televizní reklamy o 5 %, uvedla společnost v oficiálním oznámení. 

„Neplánujeme zvyšování ceníkových cen, ale z důvodu větší poptávky i rozšíření počtu zastupovaných TV stanic budeme zadavatelům televizní reklamy poskytovat nižší slevy. V průměru tak dojde k navýšení reálných cen o 5 %,” vysvětluje Michaela Vasilová, managing directorka Atmedia.

Další změnu v obchodní nabídce pro rok 2021 představuje zvýšení minimálního počtu televizních stanic v obchodním balíčku atchoice z osmi na devět, a to díky rozšíření portfolia tematických televizních stanic o Televizi Seznam. Celkem tak bude Atmedia zastupovat 28 tematických televizních stanic s měsíčním zásahem 5,6 milionů diváků (4+) a s celkovým podílem ve výši 5 % v cílové skupině 15–69.

Atmedia bude i v příštím roce prodávat reklamu na dvě základní cílové skupiny. Na 15–69 jsou zaměřeny obchodní balíčky atmax, atadults a atchoice, na 4–14 je to pak balíček atkids. „S balíčkem atmax zasáhnou velký počet diváků, zatímco s balíčkem atchoice efektivně osloví úzkou cílovou skupinu. Balíček atkids zase umožňuje oslovit rodiče s dětmi,” popisuje Robert Martiška, sales director Atmedia.

Vedle klasické televizní reklamy nabízí Atmedia také další reklamní formáty od sponzorských vzkazů po product placement nebo teleshopping. Díky spolupráci se sportovními televizními stanicemi Sport 1, Sport 2 a Eurosport 1 navíc klientům nabízí příležitost oslovit diváky sportovních událostí světa jako je Formule 1, cyklistické závody Giro´d Italia, Tour de France a La Vuelta či tenisový grandslam, motoristické závody 24 hodin Le Mans a Letní olympijské hry v Tokiu. 

Úroveň mediální inflace na televizním trhu se tak v příštím roce bude pohybovat na úrovni 5 % a vyšší. S pětiprocentním navýšením počítá pro příští rok TV Nova, zvýšení cen v rozmezí 5-10 % oznámilo zastupitelství Media Club (Prima, Óčko, Barrandov a další).

Nova pro rok 2021 zvýší ceny TV reklamy o pět procent

čtvrtek 22. října 2020

Media Club: Zlevnit nelze, ceny za TV reklamu jsou stále nízko

úterý 27. října 2020

-mav-