Křišťálová Lupa: Vítězí Seznam Zprávy, Kovy či Zásilkovna

čtvrtek, 26. listopadu 2020, 21:10 Internet & Mobil MediaGuru

Vítěze v jednotlivých kategoriích už zná soutěž Křišťálová Lupa 2020. Osobností roku českého internetu je Michal Bláha, projektem roku iniciativa Covid19cz.cz.

Zdroj: Internet Info

Zdroj: Internet Info

Ocenění Projekt roku v 15. ročníku ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu získala aktivita českých technologických firem a IT nadšenců zaměřená na pomoc v boji s koronavirovou pandemií Covid19cz.cz.

Osobností roku se stal podnikatel, investor, mentor a inovátor Michal Bláha. Cenu popularity si stejně jako v loňském roce odnáší internetová televize DVTV.

O vítězích 15. ročníku ankety Křišťálová Lupa – Cena českého Internetu rozhodly svými hlasy odborná porota a internetová veřejnost. Do hlasování se zapojilo téměř sto tisíc hlasujících. Anketu pořádá server Lupa.cz.

První místo v kategorii Internetové obchodování poprvé získala Zásilkovna. Ocenění za Nástroje a služby putuje do Mapy.cz. První místo v kategorii One (wo)man show si odnesl youtuber Karel Kovář alias Kovy. Nejlepší online video vyprodukovali ostravští herci Divadla Mír vystupující pod názvem Tři tygři. V nové kategorii Podcast roku bodoval audiopořad U Kulatého stolu. Na první příčce v kategorii Zájmové weby stanul pořad o hrách pro každého Indian. Vítězem ve Zpravodajství a publicistice se poprvé v historii ankety staly Seznam Zprávy.

Největší marketingovou inspirací za uplynulý rok byla Reakce Rohlik.cz na epidemii covid19. Nejlepší Obsahovou inspiraci přinesl Film V síti a E-commerce inspiraci Vstup Pilulka.cz na burzu. Rytmická hra Beat Saber zvítězila v kategorii Globální projekty českých tvůrců, Veřejně prospěšnou službou roku je podle odborné poroty Paměť národa. Anticenu si vysloužilo Selhání vlády při zavádění Chytré karantény.

Výsledky Křišťálová Lupa 2020

Hlasování veřejnosti

Hlasování odborné poroty

  • Projekt roku: Covid19cz.cz
  • Osobnost roku: Michal Bláha
  • Globální projekty českých tvůrců: Beat Saber
  • E-commerce inspirace: vstup Pilulka.cz na burzu
  • Marketingová inspirace: reakce Rohlik.cz na epidemii covid-19
  • Obsahová inspirace: film V Síti
  • Veřejně prospěšná služba – cena České televize: Paměť národa

Anticena

  • Selhání vlády při zavádění Chytré karantény

Kompletní výsledky ankety Křišťálová Lupa 2020 najdete v přiloženém souboru níže.

-mav-