Sportisimo mění prodejny, vzorem je pobočka v Palladiu

čtvrtek, 19. listopadu 2020, 15:50 Aktuality, Retail MediaGuru

Sportisimo otevřelo v pražském Palladiu prodejnu v novém designu. Podle ní se budou následně rekonstruovat další.

Šipka vlevo nahoře je novým spojovacím prvkem, zdroj: Sportisimo

Šipka vlevo nahoře je novým spojovacím prvkem, zdroj: Sportisimo

Český řetězec se sportovním zbožím Sportisimo otevřel v říjnu v pražském centru Palladium nově upravenou prodejnu. Ta by měla udávat směr i dalším obchodům. Základem má být přehlednost a zákaznický zážitek.

„Důležité bylo vytvořit moderní, světlou a pro zákazníka přehlednou prodejnu, která bude mít stále tvář Sportisima a její design bude dlouhodobě udržitelný,“ říká Lukáš Jagnešák, který má ve Sportisimu na starosti space management.

Nová prodejna obsahuje kromě jiného i řadu edukačních materiálů, které pomáhají zákazníkovi přímo na místě s konkrétním výběrem sortimentu, a využívá digitálních technologií pro navigaci i komunikaci se zákazníky. Spojovacím prvkem je pak šipka, která by měla odlišit značku od konkurence.

Zdroj: Sportisimo

Zdroj: Sportisimo

Zdroj: Sportisimo

Zdroj: Sportisimo

Zdroj: Sportisimo

Zdroj: Sportisimo

O realizaci nové prodejny se postarala firma Moris design. Stejně stylizovanou pobočku otevřelo Sportisimo v říjnu i v bulharské Sofii, kam nově expandovalo, a to včetně online prodeje. Další obchody v novém designu budou postupně přibývat.

Sportisimo, které funguje na trhu od roku 1999, nenabízí jen sportovní vybavení, ale patří mezi hlavní hráče na trhu s módou. Aktuálně má firma celkem 183 obchodů, z toho 105 je v České republice a další jsou na Slovensku, v Rumunsku, Maďarsku a Polsku. Vyjma prodejen a e-shopu zastřešuje holding také výhradní distribuci několika značek, jakými jsou třeba Umbro, O´Neill nebo Lotto. Ve finančním roce 2018/2019 vzrostly řetězci tržby za prodej zboží o téměř 11 % na 8,4 mld. Kč. Od září rozšířilo nabídku o 14 top módních značek jako je třeba Calvin Klein, Tommy Hilfiger nebo Levi's a cílí tak více na mladé.

Sportisimo rozšiřuje nabídku o módní značky

sobota 12. září 2020

-zue-