CNC: Šmuclerová řídí strategie, ve vedení ji nahrazuje Stránský

úterý, 22. prosince 2020, 10:20 Tisk, Lidé MediaGuru

Libuše Šmuclerová opouští post Co-CEO společnosti CNC, na který se posouvá finanční ředitel Tomáš Stránský. Šmuclerová má nově zodpovídat za strategický rozvoj.

Libuše Šmuclerová, zdroj: Czech News Center

Libuše Šmuclerová, zdroj: Czech News Center

Mediální dům Czech News Center (CNC) od 1. ledna 2021 mění výkonné vedení. Libuše Šmuclerová se posouvá z role Co-CEO do strategické funkce, kde se jako předsedkyně představenstva CNC bude věnovat strategii vývoje CNC. Na pozici Co-CEO po ní nastupuje dosavadní finanční ředitel CNC Tomáš Stránský, druhým Co-CEO zůstává Juraj Felix

Podle oficiálního oznámení CNC je cílem této personální úpravy odpovídat na zásadní změny, kterým média musí zejména v poslední době čelit, a to jak v byznysu, technologiích, tak v ochraně a rozvoji kvalitního vydavatelského obsahu.

Libuše Šmuclerová řídila výkonně mediální dům CNC (dříve Ringier ČR, následně Ringier Axel Springer CZ) nepřetržitě jako CEO od března 2007, od dubna 2020 jako Co-CEO. Předsedkyní představenstva CNC je dlouhodobě, pozici zastává od září 2014, resp. od srpna 2019.

Tomáš Stránský vystudoval Vysokou školu ekonomickou a následně v roce 2000 nastoupil jako auditor do Ernst & Young ČR. V roce 2004 začal pracovat pro Ringier ČR jako senior finance controller, od roku 2008 jako finanční a administrativní ředitel, a to i následně od roku 2011 pro Ringier Axel Springer CZ. Od roku 2013 je finančním ředitelem a členem představenstva CNC.

V kompetenci Juraje Felixe je řízení inzerce, online vývoje, video kontent a eventy. V gesci Tomáše Stránského pak finance, HR a marketing, výroba a distribuce tisku.

-mav-