Novým šéfredaktorem deníku E15 je Nikita Poljakov

pátek, 11. prosince 2020, 12:25 Lidé, Tisk MediaGuru

V čele redakce ekonomického listu E15 Nikita Poljakov vystřídá Terezu Zavadilovou.

Nikita Poljakov, zdroj: CNC

Nikita Poljakov, zdroj: CNC

Od 1. února 2021 obsadí pozici šéfredaktora redakce deníku a webu E15 Nikita Poljakov. V pozici nahradí Terezu Zavadilovou, která působila na postu šéfredaktorky od začátku roku 2014 a která z vydavatelství Czech News Center odchází.

„Věřím, že E15 má obrovský potenciál, a pokusím se udělat maximum pro to, abych tento potenciál využil k dalšímu rozvoji deníku,“ uvedl ke své nové pozici Nikita Poljakov.

Nikita Poljakov je novinář s více než dvanáctiletou praxí, držitel dvou novinářských cen Nadace OSF. Od roku 2010 působil ve vydavatelství Economia, kde pracoval jako londýnský korespondent a věnoval se ekonomickým tématům. V roce 2016 se stal vedoucím ekonomického oddělení v Hospodářských novinách. Od března 2017 pak zástupcem šéfredaktora deníku, tuto pozici zastával do konce roku 2019. V posledním roce pracoval na strategii digitalizace Hospodářských novin.

„Za každou výraznou mediální značkou je výrazný šéfredaktor. Tereza Zavadilová bude takto s E15 již vždy spojena. A přejeme si, aby se podobně zásadně zapsal v další etapě vývoje E15 profesionalitou i tvůrčí osobností Nikita Poljakov,“ uvedla předsedkyně představenstva a Co-CEO CNC Libuše Šmuclerová.

Pod značku E15 patří vedle tištěného deníku a webu také tematické speciály, které se převážně věnují různým obchodním či technologickým tématům. Vychází jako dvouměsíčník E15 Magazín, na který navazují také tematické eventy.

-mav-