Seznam.cz pro rok 2021 nezvýší reklamní ceny

pondělí, 7. prosince 2020, 11:10 Internet & Mobil MediaGuru

Seznam.cz pro příští rok nezmění reklamní ceny, zvýhodnit chce ale zadavatele, kteří inzerují napříč médii vlastněnými Seznamem.

Tomáš Búřil, zdroj: Seznam.cz

Tomáš Búřil, zdroj: Seznam.cz

Internetová společnost Seznam.cz nebude pro příští rok zvyšovat reklamní ceny. Zvýhodnit chce ale zadavatele, kteří využijí reklamy napříč jednotlivými médii, která Seznam vlastní, reagoval na dotaz MediaGuru.cz obchodní ředitel Seznamu Tomáš Búřil.

„My jsme pro příští rok nezdražovali a ani to v nejbližší době neplánujeme. Do příštího roku jdeme tedy s inflací 0 %. Je to dáno tím, že se náš prostor díky kvalitní práci kolegů z produktu a obsahu zvětšuje. Naopak výhodnější nabídku mohou dostat klienti, kteří výrazně porostou anebo využijí celého našeho mediálního portfolia, včetně televize, rádia a tisku,“ sdělil Tomáš Búřil, obchodní ředitel Seznam.cz.

Pod Seznam.cz patří kromě internetových stránek, které pravidelně patří do žebříčku nejnavštěvovanějších na českém internetu (Seznam.cz, Novinky.cz, Seznam Zprávy, Super.cz, Sport.cz a další) i rádia Expres a Classic a také Televize Seznam. Na tištěném trhu je třetinovým vlastníkem deníku Právo.

Cena televizní reklamy ve vysílání Televize Seznam je v hlavním vysílacím čase (17:30-23:30) nastavena na 60 tis Kč za spot, v čase mimo prime-time na 20 tis. Kč. Výhodnější je potom balíček několika spotů, např. za měsíční balíček spotové reklamy zaplatí klienti 150 tisíc Kč.

Seznam.cz patří k nejsilnějším hráčům na tuzemském reklamním trhu. Loni navýšil  svoje tržby o 4,7 % na 4,69 miliardy korun. Největší měrou se na meziročním růstu tržeb podílel reklamní systém Sklik, který v obsahové síti vykázal růst 15 %.

-mav-