Dentsu chce kvůli práci z domova prodat své sídlo

středa, 20. ledna 2021, 17:30 Aktuality, Reklama MediaGuru

Dentsu Group chce za 300 miliard jenů (asi 62 miliard Kč) prodat svého sídlo v Tokiu.

Tokijská budova Dentsu, zdroj: Shutterstock

Tokijská budova Dentsu, zdroj: Shutterstock

Japonská reklamní skupina Dentsu Group chce za 300 miliard jenů (asi 62 miliard Kč) prodat svého sídlo. Kvůli práci z domova v důsledku pandemie totiž nepotřebuje tolik kancelářských prostor. Informovala o tom agentura Kjódó. Firma sídlí v budově, která má 48 pater a pokud ji prodá za uvedenou cenu, půjde o nejdražší budovu, jaká se kdy v Japonsku prodala.

Dentsu ve svém sídle zaměstnává zhruba 9000 lidí, z nichž většina teď pracuje na dálku. Do kanceláře podle zdrojů dochází jen kolem 20 procent zaměstnanců. Zájem o budovu, která byla dokončena v roce 2002, má několik kandidátů.

Japonská vláda tento měsíc už podruhé od začátku pandemie vyhlásila v Tokiu a třech přilehlých prefekturách nouzový stav. Později omezení rozšířila i na některé další prefektury. Podle údajů americké Univerzity Johnse Hopkinse bylo v Japonsku zjištěno více než 343.000 případů nemoci covid-19. Přes 4700 lidí tam s touto nemocí zemřelo.

Společnost Dentsu uvedla, že prodej sídla je součástí revize jejích podnikatelských aktivit. Konečné rozhodnutí ale zatím neučinila. Dentsu hodlá prodat část majetku a zvýšit objem hotovosti, aby se lépe vyrovnala s dopady pandemie a výpadkem tržeb. Podle zdrojů také plánuje ve svém sídle snížit celkovou kancelářskou plochu, stěhovat se nehodlá. Od nového majitele by si pak jen pronajala některá poschodí.

-čtk-