Pietro Filipi míří do insolvence, své lidi nabádá k výpovědi

čtvrtek, 21. ledna 2021, 16:35 Aktuality, Retail MediaGuru

Oděvní značka Pietro Filipi již nemá finanční prostředky na účtu, aby mohla uhradit mzdy svým zaměstnancům.

Zdroj: Pietro Filipi

Zdroj: Pietro Filipi

Oděvní značka Pietro Filipi chce propustit všechny pracovníky svých 23 obchodů. Uvedl to ve středu deník Blesk. 

Manažeři firmy den před výplatou svým zaměstnancům dopisem oznámili, že pracovní poměry budou s nimi ukončeny. Firma je podle dopisu v bezvýchodné situaci, která zřejmě skončí insolvencí, konkurzem a zánikem společnosti. „Společnosti Pietro Filipi Stores nezbývají finanční prostředky na účtu, a tak bohužel nebudeme schopni uhradit mzdy za prosinec 2020 a ani za následující měsíce,“ píše.

Zaměstnanci si mohou vybrat ze tří možností. Buď bude jejich pracovní poměr ukončen k 31. lednu dohodou z organizačních důvodů. „Vznikne vám nárok na odstupné. To sice nebude vyplaceno, ale od 1. 2. 2021 se můžete přihlásit na pracovní úřad. Tam můžete požádat o kompenzaci odstupného,“ dodávají manažeři. Pracovní poměr může s okamžitou platností ukončit i sám zaměstnanec, a to kvůli nevyplácení mzdy. Zde rovněž nevzniká nárok na odstupné, ale pouze na náhradu mzdy zaměstnavatelem. Pietro Filipi ji ale ani v tomto případě neuhradí, prý nemá z čeho. Nebo budou zaměstnanci „odejiti“, a to k 31. březnu, po celou dobu jim však nebude vyplácena mzda.

Server E15.cz v úterý uvedl, že skupina C2H, která stojí za značkami Pietro Filipi i Kara, už v prosinci oznámila, že Pietro Filipi hrozí insolvence kvůli koronavirové krizi a nahromaděným dluhům. Podle majitele firmy Michala Mičky je pro záchranu nutný příchod investora, kterým by mohl být slovenský řetězec s pánskou módou Otto Berg. Ten však podle E15 nemá zájem o odkup celé společnosti Pietro Filipi, ale spíše o převzetí části sítě, jež čítá 21 obchodů.

-stk-