Benzina otevřela v Praze první obchod Stop Cafe

pátek, 19. února 2021, 09:45 Aktuality, Retail MediaGuru

Benzina dál expanduje se svým konceptem rychlého občerstvení Stop Cafe. Otevřela první samostatný obchod v pražském Karlíně.

První kamenná prodejna Stop Cafe se nachází v pražském Karlíně, zdroj: Benzina Orlen.

První kamenná prodejna Stop Cafe se nachází v pražském Karlíně, zdroj: Benzina Orlen.

Společnost Benzina Orlen rozšiřuje svůj koncept rychlého občerstvení Stop Cafe z čerpacích stanic do tradičních kamenných prodejen. Nyní otevřela první obchod v pražském Karlíně v Thámově ulici u stanice metra Křižíkova.  Během roku přibudou v Praze další dvě pobočky, následovat budou i další města.

„Značka Stop Cafe je mezi našimi zákazníky dobře známá a vyhledávaná. Vstup do segmentu tradičních kamenných prodejen je tak logickým krokem, abychom se ještě více přiblížili našim zákazníkům a doprovázeli je na jejich cestách do práce či za odpočinkem, i když zrovna nesedí za volantem,“ uvedl Tomasz Wiatrak, generální ředitel skupiny Orlen Unipetrol, do které Benzina Orlen patří. 

Gastronomický koncept Stop Cafe byl v Česku poprvé uveden v roce 2010. Nyní je dostupný na 313 z celkových 419 čerpacích stanic Benzina. Značka si však své povědomí budovala i mimo čerpací stanice, a to prostřednictvím stánků s občerstvením na vybraných festivalech či sportovních akcích. 

Stop Cafe nabízí fair trade kávu, hot dogy a další pokrmy. Svou nabídkou chce oslovit i vyznavače zdravé výživy nebo vegetariány. „Právě občerstvení je pro nás nejrychleji rostoucím segmentem, jehož objem prodeje od roku 2012 vzrostl o více než 300 %. Klíčová je pro nás kvalita surovin i postup přípravy pokrmů,“ popsal Marek Zouvala, ředitel sítě čerpacích stanic Benzina Orlen. 

sortimentu základních potravin prodejny Stop Cafe je pečivo, čerstvě balené bagety a toasty, dezerty, sladkosti, pochutiny či nealkoholické a alkoholické nápoje. K dispozici jsou rovněž tabákové výrobky i alternativy pro kuřáky jako jsou elektronické cigarety a zahřívaný tabák.

Prodejna Stop Cafe je uzpůsobena na rychlý nákup. Platbu za kávu je možné provést přímo na kávovaru prostřednictvím platebních karet. K platbě na pokladnách mohou zákaznícivyužívat vlastní tankovací karty Benzina Orlen – Tankarta Easy. Kromě toho mohou těžit rovněž z výhod věrnostního programu, který je dostupný prostřednictvím mobilní aplikace „Benzina aplikace“. K platbě veškerých potravin i občerstvení lze využít rovněž stravenkové karty společností Sodexo, Edenred (Ticket), Up (Chéque Déjeuner), Lidl a Benefitka. Platby se nevztahují na nepotravinové zboží, tedy na ostatní doplňkový prodej.

-stk-