O2 TV převede zákazníky na novou televizní platformu

úterý, 2. února 2021, 12:30 Aktuality, TV MediaGuru

Přechod všech zákazníků na novou platformu bude probíhat postupně během několika měsíců v druhé polovině roku.

Zdroj: O2

Zdroj: O2

Operátor O2 letos představí novou televizní platformu, na kterou plánuje postupně převést celou bázi svých zákazníků. O2 TV má tak projít největší technologickou změnou od roku 2013. Tehdy operátor představil novou platformu s funkcí Zpětné zhlédnutí. „Tentokrát je před námi mnohem větší výzva. Na nové technologické řešení budeme převádět více než půl milionu zákazníků," uvedl Josef Dočkal, produktový a technický ředitel O2 TV.

Dodavatelem nové platformy pro O2 je společnost CETIN. Ta bude nově nabízet poskytovatelům televizního vysílání napříč globálním trhem platformu, kterou je možné modulárně upravovat na míru.

Samotný přechod všech zákazníků na novou platformu bude probíhat postupně během několika měsíců v druhé polovině roku. „Uděláme maximum pro rychlý a bezproblémový přechod na novou O2 TV. O termínu i samotném průběhu akce budeme každého zákazníka včas informovat," sdělil Dočkal.

Nová O2 TV bude dostupná pouze pro zákazníky tarifů O2 TV Bronzová, Stříbrná a Zlatá. Majitele starších tarifů M, L a XL bude proto O2 postupně převádět na tarify nové, které mají být bez závazku.

„Díky nové platformě nabídneme divákům například nové, přehledné a uživatelsky přívětivé televizní rozhraní s možností vytvářet profily pro jednotlivé členy domácnosti nebo ještě lepší třídění obsahu a rychlejší přepínání," popsala Dana Tomášková, ředitelka O2 TV a digitálních služeb. Zákazníci si budou moct podle jejích slov pořídit také set-top box. 

Počet zákazníků O2 TV se loni zvýšil na 529 tisíc. Majoritním vlastníkem O2 je investiční skupina PPF.

-mav-