Rohlík uvádí novou uhlíkově neutrální značku Miil

pátek, 19. března 2021, 11:35 Aktuality, Marketing MediaGuru

Rohlík na trh přivádí novou značku mléčných produktů, jejím cílem je mimo jiné i 100% neutralizace uhlíkové stopy.

Nová privátní značka mléčných produktů Miil, zdroj: Rohlík

Nová privátní značka mléčných produktů Miil, zdroj: Rohlík

Online supermarket Rohlík přichází na trh s novou privátní značkou mléčných produktů Miil. Nabídne 28 produktů za přívětivé ceny, zároveň se bude snažit o 100% neutralizaci uhlíkové stopy. 

V rámci značky Miil budou k dispozici sýry všech provedení – bločky, plátkové, camemberty, včetně bio provedení –, dále jogurty bílé, s příchutí i v bio variantě, tvarohy, tradiční pomazánkové a zakysanou smetanu. Součástí nabídky bude i mléko, a to jak polotučné, tak tzv. selské plnotučné s vyšším obsahem tuku, v obalu, který díky možnosti odstranit vrchní plastovou část od spodního kartonu usnadňuje následnou recyklaci.

Při vzniku nové značky Miil hrála podstatnou roli transparentnost. Cílem byla 100% neutralizace uhlíkové stopy. „Stále přemýšlíme, jak kromě našich zákazníků udělat radost i planetě. A Miil v tomhle ohledu není výjimkou. Uvědomujeme si, že obecně všechny produkty zatěžují životní prostředí. Ale to neznamená, že s tím nebudeme něco dělat. Naším cílem je proto 100% neutralizace této uhlíkové stopy. Tím, že snižujeme plánovanými opatřeními naši obecnou zátěž a zbylou uhlíkovou stopu kompenzujeme pomocí výsadby stromů,“ představuje ambici nové značky Olin Novák, komerční ředitel Rohlík Group. 

Rohlík při vývoji značky spojil síly s organizací CI2, která spočítala výši uhlíkové stopy pro každý jednotlivý produkt značky Miil. Údaj o výši uhlíkové stopy najde zákazník u každého produktu na webu rohlik.cz. Zároveň bude Rohlík spolu s CI2 vybírat i projekty výsadby, které finančně podpoří. „Protože jsme nechtěli čekat, udělali jsme už první krok a první projekt máme vybraný, jde o Stromořadí podél cyklostezky pod Vlčnovskými búdami”, říká Olin Novák. Do výběru se ale v budoucnu budou moci zapojit i zákazníci. Ti se mohli 18. března zúčasnit i výzvy S Rohlíkem proti uhlíku. 

Rohlík vyzývá zákazníky i k zapojení do výzvy proti uhlíku, zdroj: Rohlík.

Rohlík vyzývá zákazníky i k zapojení do výzvy proti uhlíku, zdroj: Rohlík.

„Skutečnost, že společnost Rohlik chce kompenzovat uhlíkovou stopu produktů značky Miil je důležitým signálem pro zákazníky i další podniky. Považuji to za velmi ambiciózní krok,“ dodává Josef Novák, ředitel organizace CI2.

Produkty značky Miil budou uvedeny v České republice, postupně se rozšíří i na další trhy, kde Rohlík Group působí, tedy v Maďarsku, Rakousku a od června i v Německu.

-stk-