Smart Comp. se stala jediným vlastníkem televize Kuki

pondělí, 22. března 2021, 14:30 Aktuality, TV MediaGuru

Smart Comp. ke svému polovičnímu podílu odkoupila 50 procent od firmy Planet A.

Zdroj: Kuki TV

Zdroj: Kuki TV

Společnost Smart Comp. se stala jediným vlastníkem internetové televize Kuki, když ke svému polovičnímu podílu odkoupila 50 procent od firmy Planet A. Ta zůstane největším obchodním partnerem Kuki. Firmy to uvedly v tiskové zprávě. Cenu podílu nezveřejnily.

Internetovou televizi Kuki využívá přes 50.000 zákazníků v České republice a na Slovensku, kteří si ji nainstalovali na více než 100.0000 uživatelských zařízení.

„Klienti a partneři obou společností změny vůbec nepocítí, a pokud přeci jen ano, tak jako změny k lepšímu. Do budoucna nám tento krok umožní lépe reagovat na aktuální trendy a rozvoj platformy tak bude flexibilnější a dynamičtější," uvedl generální ředitel Smart Comp. Aleš Padrta.

Kuki vznikla v roce 2014 jako společný projekt brněnské telekomunikační společnosti Smart Comp. poskytující své služby pod značkou netbox a pražské Planet A fungující pod značkou AIM. Obě firmy nabízí pod těmito značkami vysokorychlostní internet.

Televize Kuki nabízí více než 33.000 pořadů na 146 kanálech, možnost zhlédnutí až sedm dní nazpět, TV archiv nebo videopůjčovnu. Divákům umožňuje velkou míru přizpůsobení v podobě svobodné volby skladby TV kanálů nebo uživatelských profilů.

Kuki patří na trhu spíše k menším televizím. Kolem půl milionu zákazníků má kabelová síť Vodafonu, kterou získal od UPC. Půlmilionovou hranici překročil i počet klientů O2 TV. U T-Mobilu využívá internetové či satelitní TV služby 189.000 zákazníků.

-čtk-