WeDo přebírá od Mallu výdejní boxy, chce jich mít tisíce

úterý, 9. března 2021, 12:25 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Doručovací služba WeDo převzala od Mall.cz stovku samoobslužných výdejních boxů. Do budoucna chce jejich síť rozšířit na tisíce.

Zdroj: WeDo

Zdroj: WeDo

Doručovací služba WeDo, jež v listopadu loňského roku vznikla rebrandingem značek In Time a Uloženka, převzala od Mall.cz jeho sto výdejních boxů. Nyní budou jednotlivé boxy částečně rebrandovány – část z nich zůstane v designu Mallu, část se změní v barvy WeDo, jež se bude starat o veškerý jejich provoz. Do budoucna chce služba síť svých výdejních boxů významně rozšířit, řádově na tisíce, které již budou celé v designu WeDo. 

K převzetí boxů došlo v rámci interní transakce mezi oběma sesterskými společnostmi, patřících majitelům Rockaway, PPF a ECI. „Je to jeden z kroků, kterými se blížíme k naplnění naší vize, a tou je doručování zásilek přesně podle potřeb jednotlivých klientů,“ říká Daniel Mareš, generální ředitel WeDo. 

V současnosti je možné nechat si do boxů doručit zboží z e-shopů Mall Group, tedy z Mall.cz, Vivantis.cz nebo CZC.cz. S další dvacítkou e-shopů právě probíhají intenzivní jednání. Možnost doručení do boxů je však otevřené i dalším zájemcům, a to i z řad, kteří zatím nepatří mezi tisícovku partnerů WeDo. 

Zákazníci budou potřebovat k vyzvednutí zásilky jen své telefonní číslo a unikátní kód. Po obdržení kódu bude zásilka k dispozici 46 hodin. Vyzvednout ji lze 24 hodin sedm dní v týdnů, přičemž je možné zásilku na místě zaplatit kartou. Rovněž si budou zákazníci moci místo doručení přesměrovat – pokud měla být zásilka původně doručena domů, lze to změnit na výdejní box či do výdejního místa. 

WeDo zásilky doručuje prostřednictvím 300 kurýrů a stejného počtu aut, jejichž rebranding by měl být dokončen do konce května. Zákazníci mohou k doručení využít také přes 1000 výdejních míst. Nově přibývá možnost samoobslužných výdejních boxů, z nichž se většina nachází v České republice, 15 na Slovensku. Do budoucna chce WeDo expandovat na další trhy ve střední a východní Evropě. 

Letos chce doručovací služba také investovat do externí marketingové komunikace, jejíž cílem bude budování povědomí o značce. Zaměří se především na online kanály. Roční obrat WeDo činí 600 milionů korun. Loni byl zaznamenán meziroční růst o 25 %.

Do vlastní sítě výdejních boxů investují také jiní hráči na trhu. Alza jich nyní provozuje 800, do roku 2022 by jich chtěla mít více než 3000. Zásilkovna měla mít do konce roku 150 Z-Boxů. Vlastní výdejní místa má také Rohlík nebo Pilulka. Samoobslužná výdejní místa potravin s oddělenými teplotními režimy plánuje zavádět i družstvo COOP. 

-stk-