Albert zpřístupňuje aplikaci pro všechny, ocení zdravé nákupy

středa, 14. dubna 2021, 21:50 Aktuality, Retail, Marketing MediaGuru

Albert spouští aplikaci Můj Albert. Uživatelé v ní budou odměňováni za své nákupy, kredity navíc dostanou za výběr zdravých produktů.

Zdroj: Albert

Zdroj: Albert

Obchodní řetězec Albert spouští svou aplikaci Můj Albert. Sloužit bude jako věrnostní program, aktuální leták, nákupní seznam i inspirace v podobě zdravých receptů. Její uživatelé budou odměňováni kredity za všechny nákupy, a navíc za výběr zdravých produktů. Aplikace rovněž umožní uživatelům zvolit si pouze elektronickou podobu účtenky. 

„Jde o unikátní věrnostní program, který odměňuje zákazníky za to, že jedí lépe. Přístupem ke zdravému životnímu stylu pro co nejširší počet lidí přímo navazujeme na naši misi pomáhat lidem jíst a žít lépe,“ vysvětluje Bram Neervoort, ředitel digitálu a strategie ve společnosti Albert.

Kredity získávají uživatelé za všechny nákupy, odměňováni jsou navíc za výběr produktů s certifikátem bio, výrobků značky Nature´s Promise a také za vybrané zdravé potraviny. Kredity zákazníci následně promění na peníze, které se odečítají z ceny dalšího nákupu.

V sekci „Jezte lépe a získejte kredity“ poskytuje aplikace také přehled akčních nabídek z aktuálního letáku obchodu, který zákazník nejraději navštěvuje, a také exkluzivní nabídky vybrané přímo na míru. Dále nabízí možnost připravit si nákupní seznam, přehled historie nákupů a personalizovanou nabídku položek včetně extra kreditů. Rovněž v ní lze čerpat inspiraci z receptů, z nichž se dají suroviny jednoduše přiřadit do nákupního seznamu. Umožňuje také sbírání bodů ve věrnostních kampaních a uživatele v něm najdou i Albert magazín.

Aplikace Můj Albert má ušetřit také plastové věrnostní kartičky. Zároveň si do ní mohou uživatelé nechat zasílat elektronickou účtenku místo papírové. Díky tomu by dle odhadů mohlo dojít k úsporám až několika stovek kilometrů účtenkového papíru jenom do konce tohoto roku. 

V současné chvíli je aplikace spuštěna pro všechny zákazníky více než 300 prodejen na českém trhu. Doposud ji mohli v předstihu otestovat zaměstnanci a také zákazníci šesti jihlavských prodejen.

Z pilotního provozu získal Albert i několik desítek tisíc ohlasů. „Za hlavní výhody považují lidé to, že šetří peníze nejenom za nakupování, ale také při výběru zdravého jídla a své kredity uplatňují kdykoliv a za cokoliv chtějí. Zároveň jim aplikace nakupování usnadňuje, protože si v ní můžou vytvořit digitální nákupní seznam, najdou tam také své účtenky,“ popisuje Bram Neervoort. 

V Jihlavě bylo také vidět, že zákazníci kredity sbírali delší dobu, a pak za ně udělali velký například vánoční nákup. Nejpoužívanějšími funkcemi jsou týdenní nabídky, sekce produktů šitých na míru a také vytváření nákupních seznamů. „Zákazníci také rádi sbírají kredity na slevy, hlavně však oceňují ucelenost věrnostního programu. Není to jenom plastová kartička na sbírání bodů,“ doplňuje Bram Neervoort.

Aplikace je dostupná jak pro chytré mobilní telefony s operačním systémem Android 5.1 a vyšší, tak i pro iOS od verze 9.3.

Albert je dalším řetězcem, který ve svém věrnostním programu vsadil na mobilní aplikaci. Tesco tak nabízí možnost využívat věrnostní systém Clubcard, Penny zase tímto způsobem umožňuje používat Penny kartu, u Billy je možné se přes aplikaci registrovat do programu Billa Bonus club. Přes aplikaci řetězce Globus je kromě nákupního seznamu či čerpání výhod možné také nakupovat prostřednictvím systému Scan&Go. Před více než rokem ji spustil také Kaufland, jehož K-card v únoru letošního roku používalo 1,5 mil. lidí, a to jak v mobilní aplikaci, tak prostřednictvím fyzické karty. Lidl svůj věrnostní systém v aplikaci spustil zatím na sousedním Slovensku. 

-stk-