ČT začíná s natáčením druhé řady Peče celá země

pátek, 16. dubna 2021, 08:00 TV MediaGuru

Česká televize začne v následujících týdnech natáčet druhou řadu cukrářské reality show Peče celá země.

Peče celá země, zdroj: ČT

Peče celá země, zdroj: ČT

Česká televize začne v nejbližších dnech natáčet druhou řadu cukrářské reality show Peče celá země. Záměr odvysílat druhou řadu oznámila televize už loni, kdy otevřela také casting. Po loňských letních prázdninách vybrala účastníky druhé řady, jejíž natáčení má zahájit v horizontu dvou týdnů. Zatím ale není jasné, kdy se ve vysílání objeví. Mohlo by se tak stát letos na podzim, nebo na jaře roku 2022.

Soutěž je určena pro amatérské pekaře a cukráře z celé republiky. Do castingu druhé řady se přihlásilo čtyřikrát víc zájemců než v případě první řady. Pořad je natáčen v licenci britské BBC. Soutěžící dostávají v každém díle úkoly, které jsou pokaždé jiné (z různých oblastí pečení), jejich výsledek pak zhodnotí odborná porota. V každém kole jednoho z účastníků vyřadí. 

První řada Peče celá země se vysílala na jaře 2020, a to v sobotu v hlavním vysílacím čase. Divácky byla nadprůměrně úspěšná. V průměru ji sledovalo 1,3 mil. diváků starších 15 let a 118 tisíc dětí ve věku 4-14 let, finálový díl pak přilákal k obrazovkám více než 1,7 milionu diváků a 134 tisíc dětí. 

-mav-