Dramox uvádí aplikaci pro Samsung a LG, chystá i Apple TV

středa, 28. dubna 2021, 10:35 Aktuality, Internet & Mobil, TV MediaGuru

Videoportál Dramox bude nově dostupný na dalších televizorech, vedle toho spouští také mobilní aplikaci.

Zdroj: repro Dramox

Zdroj: repro Dramox

Dramox, videoportál s výběrem záznamů divadelních představení v Česku, spouští novou aplikaci pro televizory. Využít ji zatím můžou uživatelé chytrých televizí Samsung vyrobených v roce 2017 a později i televizí LG s operačními systémy webOS 3.0 a vyššími verzemi. Podpora pro další operační systémy chytrých televizí má následovat ve druhé polovině roku, do léta by měl Dramox fungovat na Apple TV. Videoportál nově funguje také v mobilní aplikaci.

Dramox přes aplikace nabídne kompletní databázi představení, která jsou momentálně k dispozici na webu. Ukázky jednotlivých her si budou moci diváci pustit bez nutnosti přihlášení. „Spuštění aplikace je pro nás dalším krokem k pohodlnějšímu sledování Dramoxu z domova. Divákům chceme přinést ještě lepší zážitek z online divadla,” uvedl jeden ze zakladatelů služby Radim Horák.

Aplikace bude fungovat v češtině i angličtině, při prvním spuštění se stačí přihlásit stejně jako na web Dramoxu. Portál nabízí možnost týdenní zkušební verze zdarma. Lze kombinovat sledování představení přes televizní aplikaci a na webu, portál si v obou případech zapamatuje, kdy sledování záznamu skončilo.

„Dramox je možné na dalších chytrých televizích sledovat už nyní, a to přes technologii Chromecast a Airplay. Stačí mít chytrou televizi, která jednu z těchto technologií podporuje, a chytrý telefon. Z něj si pak uživatelé jednoduše přes wifi pošlou obraz z telefonu do televize,” doplňuje další ze zakladatelů Martin Zavadil

Dramox spouští také mobilní aplikaci pro sledování divadla online. Ke stažení je pro Android i iOS. „Pracovně ji nazýváme Dramox na cestách, protože bude mít jednu velkou výhodu, kterou spustíme do měsíce. Uživatelé si budou moci načíst obsah dopředu a následně jej sledovat i bez připojení k internetu,” uzavírá Horák.

-mav-