Freshlabels plánuje s investicí expanzi do západní Evropy

čtvrtek, 22. dubna 2021, 11:30 Aktuality, Retail MediaGuru

E-shop Freshlabels chce získat investici ve výši 1,5 mil. eur na další expanzi směrem na Západ.

Jan Bouška a Jakub Veselský, zakladatelé Freshlabels, foto: Filip Trefil

Jan Bouška a Jakub Veselský, zakladatelé Freshlabels, foto: Filip Trefil

Po spuštění anglické a německé verze chce e-shop Freshlabels pokračovat v postupné expanzi do západní Evropy. Zároveň plánuje navýšit podíl udržitelné nabídky a zařazení nových ekologických iniciativ. Na realizaci těchto cílů chce získat kapitál v objemu 1,5 mil. eur (zhruba 39 mil. Kč) od soukromých investorů investiční platformy Crowdberry. 

Freshlabels, který v roce 2006 založili Jakub Veselský a Jan Bouška, se zaměřuje na prodej oblečení, obuvi a doplňků s vysokou hodnotou značky. V portfoliu má více než 100 značek z celého světa, při jejichž výběru se zaměřuje na design, kvalitu a udržitelnost. Do konce roku 2021 přitom plánuje zvýšit podíl udržitelné nabídky splňující komplexní kritéria ze současných 50 % na 75 %. K dosažení tohoto cíle má pomoci i vývoj vlastních udržitelných kolekcí a svou stopu chce Freshlabels snižovat pomocí inovativních iniciativ, jako je například projekt Loop, fungující na bázi cirkulární ekonomiky. 

Se svým konceptem chce e-shop, jenž zároveň provozuje tři kamenné prodejny v Praze a Berlíně, prorazit i na západoevropských trzích. V roce 2019 spustil anglickou jazykovou mutaci, začátkem minulého roku k tomu přidal německou. Loni Freshlabels v Německu meziročně vyrostl šestinásobně, ve zbytku Evropy dvojnásobně.

Společnost dosáhla v pandemickém roce obratu 4,7 mil. eur, přičemž za období 2016–2019 rostla meziročně v průměru o 49 % (CAGR). „Minulý rok se nám podařilo zvýšit efektivitu procesů a letos se na ni chceme zaměřit ještě víc. Vylepšená e-commerce platforma nám umožní pokročilou datovou a zákaznickou analytiku, s čímž úzce souvisí i lepší personalizace obsahu. Plánujeme rozšiřovat nabídku o další ‚Beyond Surface‘ značky a produkty a posunout celkový zákaznický zážitek. Věříme, že naše nové projekty se setkají s kladným ohlasem, ať už je to naše celkové zaměření na minimalizaci dopadů naší činnosti na okolí, projekt Loop, nebo naše vlastní kolekce. Investice nám pomůže tohle všechno uskutečnit a naši zákazníci i všichni ostatní, kterým je udržitelnost blízká, můžou být u toho,“ dodává Jakub Veselský, zakladatel a CEO Freshlabels.

Investiční kampaň byla spuštěna začátkem dubna, cílová suma je 1,5 mil. eur a minimální vstupní investice představuje 10 tisíc eur.     

-stk-